Bakan Avcı’dan engelli öğrencilere ziyaret

banner483

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı Çanakkale’de görme engelliler okulu ile işitme engelliler okulu öğrencilerini ziyaret etti.

Eğitim 14.05.2015, 10:51 14.05.2015, 10:53
Bakan Avcı’dan engelli öğrencilere ziyaret

 Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı Çanakkale Zaferi’nin 100´üncü Yılı temalı 9´uncu Uluslararası Robot Yarışması için bulunduğu Çanakkale’deki programı kapsamında görme engelliler okulu ile işitme engelliler okulu öğrencilerini ziyaret etti.

Bakan Avcı, Nisan ayında, "Engelli Bireylere Dönük İstihdam Edilebilir Mesleki Becerileri Kazandırma"  projesi kapsamında gittikleri İspanya´nın Marbella kentinde iki öğrenci ve bir öğretmenin boğulduğu işitme engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi´ni de ziyaret etti.

Bakan Avcı, bir öğretmenin işaret diliyle aracılık yaptığı öğrencilerle sohbet edip başsağlığı diledi. Okulun eksiklerini öğrenen Bakan Nabi Avcı, yöneticilere kapsamlı bir rapor hazırlayarak Millî Eğitim Bakanlığına ulaştırılmaları talimatını verdi.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ziyaret ettiği bir diğer okul da Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu oldu.

Ziyarette öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Bakan Avcı, okul hakkında yetkililerden bilgi aldı. İki kız öğrencinin bağlama çalarak söyledikleri türkülere eşlik eden Bakan Avcı, daha sonra okulun konferans salonunda bir başka öğrencinin mini piyano konserini dinledi.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@