banner476

Bakan Ziya Selçuk: ''Sadece Okullar Açıkken İşlenen Konulardan Sınav Olacak''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında Funda Görey'in sorularını yanıtlıyor. Bakan Selçuk "Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak. Sadece okullar açıkken işlenen konulardan sınav olacak. " dedi.

Eğitim 18.03.2020, 20:02
Bakan Ziya Selçuk: ''Sadece Okullar Açıkken İşlenen Konulardan Sınav Olacak''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları; 

Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. Bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor. 

Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak.  Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak. 

Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak.

Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA'da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz.  20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak.

www.ntv.com.tr

Yorumlar (3)
lgsmagdurları2006 7 ay önce
okul sınavı mı lgs mi yani lgs ye dahil mi Allah askına bılen cevaplasın
Esranur 7 ay önce
okul sınavları için geçerli bu
Lise öğrencisi 5 ay önce
9.sınıfa gidiyorum ve merak ettiğim şu:"Okullar bir yada iki hafta açılırsa yazılı sınavı yaparlar mi ona göre karne hazirlarlar mi?"
cevabini bilen yazabilir mi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@