banner476

Bakan Ziya Selçuk'tan Eğitime Dair Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime dair yaptığı açıklamada ''çalışmalarımızı mağduriyet oluşturmayacak şekilde yapıyoruz.'' dedi.

Eğitim 16.05.2019, 16:05
Bakan Ziya Selçuk'tan Eğitime Dair Açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili teknik çalışmaları tamamladıklarını, mali ve uygulamaya yönelik çalışmalarının devam ettiğini ve bunu da bir an evvel tamamlamanın çabası içerisinde olduklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, mevcut öğretmen yer değiştirme sisteminin adaletsizlik doğurduğunu ve bu sebeple yeni bir sisteme ihtiyaç olduğunu belirtti.

Ders çeşitliliğinin azaltılmasıyla, öğrencileri üniversiteye daha iyi bir şekilde hazırlamayı hedeflediklerini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, norm fazlası oluşturmayacak tedbirleri aldıklarını, eğitimcilerin mağduriyet yaşamaması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Yabancı dil öğretiminde bir model üzerinde çalıştıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu konuda deneyimi olan üniversitelerle iş birliği yaparak, kısa sürede ve iyi bir şekilde yabancı dil öğretmenin arayışında olduklarını belirtti.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@