banner476

Bilal Erdoğan: İHL nesli, bu ülkenin güvencesidir

Bilal Erdoğan, 'İmam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin, bel kemiğidir' dedi.

Eğitim 09.12.2016, 18:50
Bilal Erdoğan: İHL nesli, bu ülkenin güvencesidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Türkiye Gençlik ve Eğitim Hizmet Vakfı (TÜRGEV) yönetim kurulu üyesi Bilal Erdoğan, ''İmam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin, bel kemiğidir'' dedi.

TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, 'Aksaray İmam Hatip Gençlik Buluşması'na katılmak için Aksaray'a geldi. Bilal Erdoğan'ın, Aksaray Üniversitesi'ni ziyaretinde kendisine Vali Aykut Pekmez ve Aksaray Belediye Başkanı Ak Partili Haluk Şahin Yazgı da eşlik etti.

Bilal Erdoğan, yanında vali, belediye başkanı ve protokol mensupları ile Aksaray İmam Hatipliler Derneği tarafından 'Aksaray İmam Hatip Gençlik Buluşması'nın düzenlendiği spor salonuna geçti. Burada konuşan Bilal Erdoğan, İmam Hatip Okulu mezunu olmanın önemine değinerek, "Elhamdülillah, imam hatipliler, imam hatip davasını zirveye taşıdılar" dedi. İmam Hatiplilere kötü muamele reva görüldüğünü ileri süren Bilal Erdoğan, şunları söyledi:

"Ne muameleler reva görüldü, bunları biz yaşadık. 28 Şubatları yaşadık. 1980 öncesinde 70’lerde yaşananları, imam hatiplerin kapatılıp yeniden açıldığı dönemleri yaşadık. Neden Türkiye’de imam hatiplilere ikinci sınıf insan muamelesi yapıldı. Maalesef bu ülkede bu ülkenin değerleriyle barışık olmayan, bizim değerlerimize, inançlarımıza, düşman olan bir zümre türedi. Bu zümre ne bizim inancımızı, ne de değerlerimizi yaşamamızı istemediler.''

''İMAM HATİP NESLİ BU ÜMMETİN BEL KEMİĞİDİR''

Erdoğan, imam hatip neslinin bu ülkenin bel kemiği olduğu görüşünü savunan Bilal Erdoğan, şöyle dedi:

"'Maalesef Türkiye’de 5 vakit namaz kılan, aynı Allah’a inanan insanlar, Allah’a inandıklarını sanarak bir kula kul olmuşlar. İmam hatip neslini neden tasvip etmediler? Çünkü, birisi size gelip de 'namazını kılma, mecbur kalınca içki iç' demedi, deselerdi ne derlerdi, hayır derlerdi. Neden imam hatip nesli bunların tuzağına düşmedi. Çünkü imam hatip nesli, İslam dinini asli kaynaklarından öğrendi. İşte onun için imam hatip nesli, bu ülkenin güvencesidir. Bu ümmetin bel kemiğidir. 15 Temmuz şehitlerimizin arasında nice imam hatipli şehitlerimiz var. Allah onlara rahmet eylesin, Allah bizi şehitlerin yolundan ayırmasın.''

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@