banner476

Bilim ve sanat merkezlerinden “Şehirler ve Kaleler” temalı resim yarışması

Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi, Baksı Kültür Sanat Vakfı ve PTT Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen “Şehirler ve Kaleler” temalı Ulusal Posta Sanatı Resim Yarışması’nın ödül töreni yapıldı.

Eğitim 29.05.2017, 19:58
Bilim ve sanat merkezlerinden “Şehirler ve Kaleler” temalı resim yarışması

PTT Pul Müzesinde gerçekleştirilen törende konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, posta pulu sanatıyla ilgili sunulan hizmetlerin bütün dünyada o ülkenin gelişmişliğiyle eşdeğer olarak kabul edildiğini ifade ederek, “Bir ülkenin pulu, tasarımı o ülkenin gelişmişlik düzeyini gösterir. Posta pulu o ülkenin sanatını, estetik anlayışını gösterir. Dolayısıyla PTT’nin de bu anlamda estetik düzeyi çok yüksektir.” dedi. Posta pullarının taşıdığı estetik değer açısından Türkiye’nin ayrı bir yere sahip olduğunu kaydeden Güngör şunları söyledi: “Az da olsa insanların hobileri arasında bulunan ve insanların entelektüel düzeylerini gösteren çabanın ve bu çabadan doğan zevkin öğrencilerimize şimdiden tattırılması çok önemlidir. Dolayısıyla bu yarışmanın alanını ve boyutunu genişletmeyi düşünüyoruz.”

Pulun bir eğitim aracı olduğunu dile getiren Güngör, “Pulların toplumsal hayatımızdaki yeri önemlidir, zira bir ülkenin her şeyini bir pulda görüp öğrenebilirsiniz. Kısacası bir pul, bir ansiklopedi kadar çok önemlidir.” diye konuştu. Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildikten sonra resimlerin sergi açılışı yapıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@