banner476

Birincilerin okulu TEOG şampiyonlarını bekliyor

Siz de her yıl üniversite sınavında derece yapan bir okulda okumak istemez misiniz? Birincilerin okulu sizi bekliyor.

Eğitim 22.07.2014, 21:47 22.07.2014, 21:48
Birincilerin okulu TEOG şampiyonlarını bekliyor
 Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, TEOG şampiyonlarını birincilerin okuluna davet ediyor.
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, 'Türkiye'nin ilk Anadolu İmam Hatip Lisesi' unvanını taşıyan okulu tercih edecek başarılı öğrencilere hem sıcak bir yuva, hem de sıra dışı hediyeler vaat ediyor.
İşte şampiyonları bekleyen hediyeler:
Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) 495 ve üzeri olan öğrenciler için:
- Ücretsiz ulaşım, pansiyon ve yemek imkânı
- Aylık 250 TL burs
- 1 adet iPad hediye
Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) 490 ve üzeri olan öğrenciler için:
- Ücretsiz ulaşım, pansiyon ve yemek imkânı
- Aylık 100 TL burs
- 1 adet iPad hediye
Ayrıca ilk üç (3) öğrenciye
- İngilizcesini geliştirmek için yurtdışı eğitim bursu
- Arapçasını geliştirmek için yurtdışı eğitim bursu
HAZIRLIK SINIFI VE PROJE OKULU
Kayıt yaptıracak öğrenciler, okulun geçmiş dönemlerinde olduğu gibi hazırlık artı 4 yıl eğitim görüyorlar. Bu süreç içinde temel hedef, İngilizce ve Arapça öğreniminin üniversite yıllarına ertelenmeden tamamlanması. Öğrenciler, teorikten çok pratiğe yönelik bir sistemle, yurtdışı eğitim ve yabancı öğretmen imkânlarıyla, teknoloji ve doküman altyapısı eşliğinde ve yatılı olarak eğitim alabilecekler. Hazırlıkta İngilizce'nin yanında Arapça programı uygulamakta olan Kartal AİHL, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Proje Okullarındandır. Okula öğretmen atamaları ve yönetici görevlendirmeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacaktır.
IGCSE VE IB
Kartal AİHL 20 Haziran 2014 tarihinde Türkiye'de uygulanan ulusal ve uluslararası programlardan Cambridge IGCSE (Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası) akreditasyonunu alan tek devlet okulu oldu. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren Cambridge IGCSE Eğitimini uygulayacak okulda birçok branşta temel ve genişletilmiş çalışmalar seçeneği sunularak farklı beceri düzeylerinin ihtiyaçları karşılanacak.
IGCSE dersleri, bilgiyi hatırlama, sorun çözme, inisiyatif alma, ekip çalışması ve sorgulama becerileri kazanma gibi yaşam için gerekli eğitsel becerileri geliştirmesiyle tanınır ve IB (IBDP) Uluslararası Bakalorya gibi eğitim yaşamında bir üst düzey için temel oluşturur.
Kartal AİHL aynı zamanda IB (International Baccalaureate) Uluslararası Bakalorya ve CIS (Council of İnternational Schools) Uluslararası Okullar Konseyi aday okuludur.
BİRİNCİLERİN OKULU
Akademik başarılarıyla adından yıllarca söz ettiren Kartal Anadolu İHL, ilk mezunlarını 1993 senesinde verdi. Bu yıl Sadık Ünay'ın Öğrenci Yerleştirme Sınavı'nda (ÖYS) ilk yüze girmesi, bundan sonraki yıllarda gelecek başarıların habercisi gibiydi. Bir sene sonra, 1994 ÖYS'de öğrencilerden Mustafa Önder Kıyıklık Fen-Matematik alanında Türkiye birincisi oldu ve böylelikle Kartal ülkenin gündemine oturdu. Ertesi yıl 1995'te, ÖYS'de bu kez Selçuk Şimşek Sosyal Bilimler Türkiye birincisi ve Türkçe-Sosyal alanında da Türkiye ikincisi oldu. Aynı yıl mezunlardan Murat Akgüç Fen-Matematik alanında Türkiye 58'incisi olarak başarıya ortak oldu. 1996 yılında Selim Tuzci ÖYS Türkçe-Sosyal alanında birinci olurken, 1997 yılında Mehmet Sarımermer Türkçe-Matematik alanında Türkiye 4'üncüsü oldu. Aynı yıl iki öğrenci de yabancı dil alanında ilk 100'e girdi. Katsayı engeliyle üniversitelere öğrenci yerleştirmesi zorlaşan Kartal AİHL'nin mezunları, ham puanda derecelerine devam etti. Katsayının tamamen kalkmasıyla 2011 YGS'de Hanife Şeyda Ülgür; Türkiye 2'ncisi oldu. 2013'de Sümeyye Eryılmaz; Y-DİL-3 puan diliminde Türkiye 3'üncüsü bu yıl ise Ali Kerem Yılmaz MF puan türünde Türkiye 158'incisi olmuştur.
Bugüne kadar, sırf Kartal'da okumak için İstanbul'un ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen başarılı ve fedakâr çocuklarla birlikte, ünlü siyasetçilerin, ünlü yazarların ve akademisyenlerin çocuklarının da mezun olduğu 'Kartal'ı yakın zamanda yine bir hayli duyacak gibiyiz.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@