banner476

Bursa’da 4+4+4 bir yıl daha ertelendi

Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde yetersiz eğitim binası nedeniyle bir yıl ertelenen 4+4+4 eğitim sistemi bu yıl uygulanacakken son alınan kararda bir yıl daha erteleneceği netleşti. Konu ile ilgili açıklama yapan Orhangazi İlçe Kaymakamı M. Selman Yurdaer, öğrencilerin aynı okullarında bir sene daha devam edeceğini söyledi.

Eğitim 16.07.2014, 14:40 16.07.2014, 14:41
Bursa’da 4+4+4 bir yıl daha ertelendi
 İlçe Kaymakamı M. Selman Yurdaer basın toplantısı düzenleyerek, öğrenci ve velilerini yakından ilgilendirecek eğitim sistemi ile ilgili bilgiler verdi. Yeni eğitim sisteminin 2015 yılında zorunlu uygulanmasını ele alan İlçe Kaymakamı Yurdaer, son bir yıllık zamanda Orhangazi’ye 3 yeni okulun yapılacağını söyledi Yurdaer, şöyle konuştu:
"Kanunun çıkmasıyla birlikte Orhangazi’de bir çok düzenlemeler yapıldı. Fakat hiçbiri net bir sonuç veremedi. Okul dönüşümlerinin bir yıl daha ertelenmesi bizim için bir avantaj olacak. Bu ertelenen son bir yıl içerisinde ise ilçemize 3 okul yapılması gerekiyor. Bu yapılan yeni okullar ile birlikte bu eğitim sıkıntısı ortadan kalkacak. Orkent ve Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi mevkiine birer okul yapılacak. Üçüncü okul içinse Orhangazi Belediyesi’nden arsa isteyeceğiz. Bu son bir yıl içerisinde yapılacak bu 3 okul yeni eğitim sistemini hayatımızda daha da kolaylaştıracak."
Yorumlar (3)
öğretmen 6 yıl önce
iflas etti bu sistem kabul edilmeli,revize edilsin ilk ve ortaokul binaları ayrılsın tekrar 5+3+3 sistemi, daha iyi başımızada fatih terim hocayı verin vallahi şampiyonlar liginde kupa kaldırırız
5+3+4 6 yıl önce
sistemine geri dönülmelidir
yat 6 yıl önce
salla gitsin neyi doğru yaptınız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@