banner476

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''TEOG'un Kaldırılması Lazım''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon canlı yayınında flaş bir eğitim açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım' dedi.

Eğitim 15.09.2017, 22:51 15.09.2017, 22:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''TEOG'un Kaldırılması Lazım''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV ve A haber canlı yayınında yaptığı açıklamada şunları söyledi; 

"Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin.

Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter. Ama ben Sayın Bakan'a söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Hafta başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki hafta devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle süratle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi. Biz artık böyle ilkel bir durumda değiliz, o geçmişte kaldı, neler çekti bu ülke yetti artık."

Yorumlar (4)
1709 3 yıl önce
bu konuda kesinlikle katılıyorum özel okullar çift karne teog karnesi hep 100 diğer gerçek karne buna önlem alınmalı hem de acil mutlaka
Vatandaş 3 yıl önce
Dam üstünde saksağan, gel bize bazı bazı :))
Hadi bakalım 2 seneye kalkar, kurslar biter. Evli evine döner, köylü köyüne. Teog yerine de notları baz alırlar. Zaten herkes 100 alıyor. Özel okullar zaten şişirme. Sonra bu olmadı derler peşine bir de DNS diye bir sınav icat edip hepimizin DNS ayarlarıyla oynarlar
kayt 3 yıl önce
bismillahirrahmanirrahim.....
cemşit 3 yıl önce
Torununuz büyüdü tabi lise çağına geldi artık...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@