banner476

Damla Ocak, Ülkemizin Gururu Oldu

İstanbul Sultangazi ilçesinde Ersa Spor Kulübü başkanı ve antrenörü Erdem Özcan’ ın 8 yıl önce ortaokullarda verdiği ücretsiz karate kurslarında keşfettiği genç yetenek Damla OCAK ülkemizin gururu oldu.

Eğitim 27.10.2017, 23:01 27.10.2017, 23:13
Damla Ocak, Ülkemizin Gururu Oldu

Damla, Bundan 7 sene önce Sultangazi'nin varoşları sayılan Malkoçoğlu Mahallesi Hüseyin Ersu Ortaokulu'da 5. sınıftaydı. Sene başıydı. Karate Salonu da bulunan Karate Antrenörü Erdem ÖZCAN, okullarda yeni yetenekler keşfetmek adına ücretsiz karate kursu vermek için Hüseyin Ersu Ortaokulu'na geldi ve çalışmalara başladı. Derken Damla'nın da karate kariyeri başladı. 6. ve 7.  sınıflardayken resmi maçlara girip il içindeki şampiyonalarda dereceler elde etmeye başladı.


8. Sınıfta Okullararası Türkiye Şampiyonu ve Balkan Ülkeleri şampiyonu oldu. Daha sonraki girdiği ulusal ve uluslararası şampiyonalarda derece elde etti. 2017 yılının başlarında kariyerinin ilk büyük turnuvası Avrupa Şampiyonasına katıldı fakat talihsiz şekilde elendi. 


Olimpiyat seçmeleri yolunda ilk adım olan Dünya Gençler Kupası Şampiyonasında şampiyon oldu.
Ardından en büyük şampiyonası  İspanya'da yapılan Dünya Karate Şampiyonasında 2. olarak Olimpiyat yolunda çok büyük başarı gösterdi.
Damla'yı, sürekli destekçisi olan ailesini ve fedakar antrenörü Erdem ÖZCAN'ı tebrik ederiz.

#KarateTenerife2017 Genç bayanlar kumite 53 kiloda Damla Ocak, Dünya ikincisi oldu. Mısırlı Salma Elshafi karşısında bitime 25 saniye kala öne geçen Damla, beş saniye sonra verdiği 2 puan ile final mücadelesini 2-1 kaybetti.  2017 yılında Dünya Gençler Kupası şampiyonu da olan Milli karateci, Buenos Aires 2018 yolunda büyük bir adım attı.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@