banner476

DENİZLİ BİRLER OKULLARI’NDAN DBS (DİJİTAL BİRLER SİSTEMİ) HAMLESİ

Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk, Dünya genelindeki Koronavirüs Salgınının(COVID-19) Türkiye’de yayılmasının önüne geçmek amacıyla okulların (2. Hafta Eba ile uzaktan eğitim) 14 gün tatil edilmesini 12 Mart 2020 Perşembe günü açıklamıştı.

Eğitim 22.03.2020, 17:57 22.03.2020, 18:09
DENİZLİ BİRLER OKULLARI’NDAN DBS (DİJİTAL BİRLER SİSTEMİ) HAMLESİ

Bu açıklamadan 1 gün önce Denizli Birler Koleji kamuoyuna Devletimizin ve bakanlığımızın alacağı geçici süreli eğitime ara verme pozisyonu oluşması durumunda online eğitime veya dijital eğitime yapabilecek altyapıya sahip olduğunu açıklamıştı.
Öğrencilerinin 23 Mart tarihinde başlayacak Eba ile uzaktan eğitim programına kadar 1 hafta süre içerinde okuldan mental olarak uzak kalmaması için 13 Mart Cuma ve 14 Mart Cumartesi günleri aralıksız çalışan Birler Koleji okul yönetimi ve öğretmenler kurulu bütün sınıflarını adeta stüdyoya çevirmiştir. Kendi öğretmenlerinin ders anlatımıyla öğrencilerinin kaldığı yerden devam etmesini amaçlayan Birler Okulları çekilen ve kayıt altına alınan ders videolarını ummalı bir çalışma ile düzenlemiştir. 16 Mart Pazartesi gününden itibaren derslerin kendi internet sitelerinden saat 10.00-13.00 arası yayınlanacağını öğrenci ve velilerine duyurmuştur.

16 Mart Pazartesi gününden itibaren yayınlanan dersler ile Birler Okulları öğrencileri derslerinden kopmamış, günlük ödevleri ile de bir kayıp yaşamamıştır. Sınıf öğretmenlerinin her gün 16.00’dan itibaren öğrencileri ile iletişime geçmeleri ile sürekli takip edilen öğrenciler, öğretmenlerine hafta boyunca sorularını whatsapp üzerinden sorarak konularını pekiştirmişlerdir. 
Birler Okulları’nın yapmış olduğu Dijital Birler Sistemi (DBS) Hamlesi öğrencilerin ve velilerin daha ilk günden büyük beğenisi ile karşılaşması sosyal medyada gündem oluşturmuştur. Bunun üzerine Deha Tv okul idaresi ile 17 Mart Salı günü röportaj yaparak konuyu haberleştirmiştir.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@