banner476

Devlet Okullarında Cumartesi - Pazar Ücretsiz Kurs

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, AK Parti İstanbul İl teşkilatının düzenlediği bayramlaşma töreninde konuştu.

Eğitim 29.07.2014, 23:43 29.07.2014, 23:44
Devlet Okullarında Cumartesi - Pazar Ücretsiz Kurs
 Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Teşkilatı'nca Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde, Gazzeli çocukların bayramlarını özellikle kutladığını kaydederek, "Şeker toplayamayan, parklara gidip oynayamayan, harçlık alamayan, bayram kendi üzerlerinde maalesef bombalarla tecelli eden ve bu bayramı idrak edemeyen Gazzeli çocuklara buradan selamlarımı gönderiyorum, gözlerinden öpüyorum. Bırakınız şeker toplamayı, el öpmeyi, ilaç olmadığı için, tıbbi yardım alamadığı için, hastane, malzeme olmadığı için ellerini, ayaklarını kaybeden Gazzeli çocuklar için sonraki bayramların bayram olmasını yürekten temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. 


BAĞIMSIZ OLDUĞUNU SÖYLEYEN BAĞIMLI VEKİLLER

-Günlerdir bir senaryo ortaya kondu. Senaristleri de Parelel yapı. Bu senaryo içinde bağımsız olduğu söylenen bağımlı milletvekilleri var. Bunlar kendilerine göre orada bazı değerlendirmeler kararlar veriyorlar.

-Herşey yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bakın daha neler gelecek. Biz bunun arkasında nelerin olduğunu görüyoruz. Bunlar devletin içine 40 yıllık süreç içinde yerleştiler.

-Bir dersane konusunda attığımız adımı kabul etmediler. Çünkü oradan çok büyük bir rant geliyordu. O rantı kaybettiler. Bunlarında okullarında okuyan dersanelerine gidenler varsa alın.

-Ben devlet okulunda İmam Hatip'te okudum. Biz üniversiteye gidemiyorduk. Bize hep hendek atlattılar.

DEVLET OKULLARINDA CUMARTESİ PAZAR ÜCRETSİZ KURS

-Devletin okulları bunların verdiklerini veriyor verecek. Cumartesi Pazar'da ücretsiz olarak takviye kurslarını da devlet olarak biz vereceğiz. Bunlara niye para verip semirteceğiz. Paran varsa okul bitince yurt dışına gönderirsin. Dilse dilini yapar. Bunlar buralardan kazandıklarını bu ülke için değil kendi saltanatları için kullandılar.

KİMLERLE BAĞLANTILI OLDUKLARI TEK TEK ORTAYA ÇIKTI

-Birisi ellerinde kelepçe ile hava atıyor şov yapıyor. Peki kelepçe vurdukların ne olacak. Bir tanesi anacağıma 5 cüz kaldı. diyor. Orada zaten çok vaktin olacak. Al yanına Kur'anı Kerim'i orada tamamlarsın, yeni hatimler de indirirsin. Samimi değiller. Gelenler gidenlerle bizim o polislerle işimiz yok diyorlardı. Hepsi çıktı meydana. Nerelerle bağlantılı oldukları çıktı meydana. İnine girdik girmeye de devam edeceğiz.

30 Mart seçim öncesi Yenikapı'da bir miting gerçekleştirdik. Yenikapı'da 1.5 milyon vardı. Bu çıtayı Maltepe'de 2, 2.5 milyona çıkartmanızı bekliyorum. İnşallah haftaya pazar maltepede İstanbul mitingimizi çok farklı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyorum.

"Türkiye olarak uyanık olmamız lazım"

Türkiye'nin de çabalarıyla Gazze'de ateşkes sağlanması yönünde önemli ilerlemeler kaydedildiğini vurgulayan Erdoğan, "İsrail, on yıllardır hukuk tanımadığı gibi bugün de hukuk tanımıyor, bugün de ateşkeslere riayet etmiyor. Yine de en azından Gazze'ye geçici bir süre insani yardım sağlanabilmesi için ateşkes girişimlerimizi sürdürüyor, ateşkesin kalıcı olması için de çok yoğun çaba sarf ediyoruz" diye konuştu.

İsrail'in, Gazze'ye yönelik operasyonlarının başladığı günden bugüne 3 İsrailli sivilin hayatını kaybettiğini duyurduğunu hatırlatan Erdoğan, "3 İsrailli sivil karşılığında Gazze'de 1100'e varan masum insan hayatını kaybetti. İsrail bu orantısız, bu insanlık, vicdan dışı saldırılarına Hamas'ın attığı füzeleri bahane olarak gösteriyor. İsrail sözüm ona teröre karşı mücadele verdiğini iddia ederek, yaptığı katliamı, soykırımı dünyaya meşru göstermeye çalışıyor. 500 ton bomba yağdırıyorsun, sürekli olarak fosfor bombalarını kullanıyorsun, tanklarla, toplarla buraya giriyorsun ve utanmadan, sıkılmadan hala Hamas'ı 'füze atıyor, roket atıyor' diye dünyaya tanıtmaya çalışıyorsun. En azından bizler Türkiye olarak bu konuda uyanık olmamız lazım" değerlendirmesini yaptı.

"Dünyanın hiçbir yerinde, tarihin hiçbir döneminde böyle hukuksuz, insafsız, vicdansız bir saldırı meşru müdafaa olarak görülmez, savunma hakkı olarak görülemez" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"İsrail'in bu insanlık dışı saldırıları, bu soykırım girişimini terörle mücadele gibi sunması, dünyadaki bazı devletlerin de maalesef buna inanmaları insanlık adına yüz kızartıcı bir durumdur. İsrail’in kutsal günlere saygısının olmadığı bir kez daha görülmüştür. İsrail’in farklı dinlere saygısının olmadığı bir kez daha görülmüştür. İsrail’in hukuk dinlemediği, bu son operasyonlarla bir kez daha ortaya çıkmıştır. En acısı da İsrail'in kendisinden başka hiç kimseye hayat hakkı tanımadığı, kendisinden başka hiç kimseyi insan olarak, can olarak görmediği ve insanlığa zerre kadar saygısının olmadığı bu katliamla bir kez daha ispatlanmıştır."

"Uluslararası medya haber bile yapmıyor"

Gazze'de sadece çocukların, bebeklerin, annelerin, masum insanların ölmediğini ifade eden Erdoğan, "Gazze'de insanlık ölüyor. Tüm yeryüzünün vicdanı Gazze'de can çekişiyor. Dünya, özellikle de Birleşmiş Milletler bu şımarıklığa, bu hukuk tanımazlığa karşı derhal tedbir almak ve keyfice katliamların önüne güçlü şekilde geçmek zorunda" diye konuştu.

İstanbul’da vandallık yapan, camı çerçeveyi kıran, esnafa, sokaktaki insana zarar veren göstericilere polisin biber gazı kullanmasının Avrupa'dan eleştiri aldığını anlatan Erdoğan, "Avrupalı siyasetçiler, bazı devlet adamları, uluslararası kimi örgütler, özellikle de Batı medyası, sabah akşam İstanbul'dan bahsediyor, sabah akşam Türkiye'yi eleştiriyordu. Gazze'de binden fazla kişi ölüyor, bu kişilerden, bu örgütlerden hiç ses yok. Taksim'den saatlerce canlı yayın yapan uluslararası medya, Gazze'de binden fazla kişi öldüğü halde haber bile yapmıyor, yapamıyor. Gazze'deki can kayıplarını habere değer bile görmüyor. Bir Avrupa ülkesinde, güya demokrasinin, özgürlüğün ülkesinde Gazze için eylem yapılması yasaklanıyor. Buna rağmen eylem yapanlara polis her türlü şiddeti uyguluyor, dünyadan çıt çıkmıyor" görüşünü dile getirdi.

Buruk bir bayram yaşandığını, mazlumların acısının yüreklerde hissedildiğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Buradan Mısır'da hak, demokrasi, özgürlük için mücadele veren tüm kardeşlerimin bayramlarını kutluyor, hak mücadelesinde şehit olmuş kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Şu anda zindanlarda yaşayan Mısır'daki kardeşlerimize Rabbimden tahammül niyaz ediyorum. Irak'ta hangi mezhepten, hangi meşrepten olursa olsun, hangi etnik kökene mensup olursa olsun, tüm kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Özellikle zor günlerden geçen ama Türkiye'nin desteği her an yanlarında olan Türkmen kardeşlerimizin de bayramını tebrik ediyorum. Suriye bir bayramı daha buruk yaşıyor, bir bayramı daha bombaların altında, zulmün, cefanın, acının, yokluğun ve yoksulluğun altında yaşıyor. Suriyeli kardeşlerimiz için bu bayram ne kadar bayramdır bilinmez ama bayramın onların göğüslerini ferahlatmasını, sabır ve dirayet vermesini Allah'tan niyaz ediyorum."

Erdoğan, bayram namazını kıldığı Fatih Camisi'nde bugün pek çok Suriyeliyle karşılaştığını aktararak, "Demek ki Suriye'den bize sığınmış kardeşlerimizin ciddi bir kısmı da şu anda İstanbul'da yaşıyor. Afganistan'dan Somali'ye, Myanmar'dan Libya'ya kadar yeryüzünde gadre uğramış, zulme uğramış, yıllardır bayramı hüzün içinde yaşayan tüm kardeşlerimizin de bayramlarını tebrik ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar (17)
mehmet yilmaz 6 yıl önce
bu kursların öğretmenler için şartları ne olacak bilen varsa paylaşabilir mi?
bu kursu 6 yıl önce
kim verecek ogretmenlerde bunun ıcın para ıcın bırbırıne düşecek ve bu kursların verımlılgı olmayacak okuldakı hocayı kursda gören ogrencı ıcın bu ısın bır cıddıyetı olmayacak ogretmenın yuzu eskıyıp daha farklı sorunlar cıkacak
deniz 6 yıl önce
bugün kadar neden semirttiniz o zaman?
drtli 6 yıl önce
bu kursları ancak dersane öğretmenleri verebilir. çünkü ygs ve lys hazırlamak çok farklı bir şey ve dersane öğretmenleri bu işin uzmanı.
ayyildız 6 yıl önce
kimse kusura bakmasın ama ben şahsen saati 8,5 lira olacaksa haftasonumu kurs için ayıramam...
gerekli 6 yıl önce
çocuklar sırf para verdikleri için dershaneleri önemsiyorlar.yoksa okuldaki öğretmenlerin dershanedekilerden farkı yok paranızı çar çur etmeyin okulda öğrenin.
drs 6 yıl önce
bu kursları dersane öğretmenleri versin.
palavra 6 yıl önce
amaciniz egitime kalite getirmek yada ogrencinin seviyesini yukseltmek olsaydi cemaatin egitim anlayisina paralel fikirler sunmazdiniz. derdiniz ne vatan ne millet...uyu millet uyu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@