banner476

DGS başvurusu nasıl yapılır? 2017 DGS ücreti hangi bankaya yatırılacak

2017 yılı itibariyle Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurusu yapmak isteyen öğrenciler DGS başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılacak sorusunu yanıtını arıyor... İşte DGS başvurusu nasıl yapılır ve kaç TL olacaktır?

Eğitim 29.05.2017, 11:06
DGS başvurusu nasıl yapılır? 2017 DGS ücreti hangi bankaya yatırılacak

İki yıllık önlisans eğitimini tamamladıktan sonra lisans eğitimi almak isteyenlerin gireceği DGS başvuruları nasıl yapılır? 24 Mayıs çarşamba günü itibariyle başlayan DGS başvuru ücretleri ne kadar oldu? Binlerce aday 2017 DGS başvuru ücretlerini hangi bankaya yatıracağını merak ediyor. Konu ile ilgili ÖSYM açıklama yaptı. İşte Dikey Geçiş Sınavı başvuru detayları

DİKEY GEÇİŞ SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

DGS Başvurusu yapabilmek için öğrenciler, ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve Aday İşlemleri Şifresi ile giriş yapmak zorundalar. Başvuru sürecinde olanlar bölümünü seçip, ardından 2017 DGS yazan bölüme tıkladıktan sonra başvuru için istenen bilgileri eksiksiz şekilde tamamlayacaklar.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI BAŞVURUSU NE KADAR HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

ÖSYM tarafından DGS başvuru ücreti belirlendi. 2017 DGS ücreti 90 TL başvurusu hizmet ücreti ise 3 TL'dir. Öğrenciler aşağıdaki bankalardan birine DGS başvuru ücretini yatırarak sınava girmeye hak kazanacak.

İşte Dikey Geçiş Sınavı ücretinin yatırılacağı bankalar;

*Akbank’ın tüm şubeleri, ATM veinternetbankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

*Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri veinternetbankacılığı (KKTC’den başvuracakadaylar hariç)

*Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internetbankacılığı

*Halkbank ATM,internetbankacılığı ve şubeler

*Ziraat Bankası sadeceinternetbankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’denücret yatırılmaz.)

dgs

DGS SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2017 DGS başvuru tarihlerini açıkladı. 24 Mayıs çarşamba günü başlayan Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 1 Haziran perşembe günü sona erecek. DGS başvuru tarihini kaçıranlar 2016 - 2017 eğitim öğretim yılın içinde sınava giremeyecek.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı 2017 için 23 Temmuz 2017 Pazar günü yapılacak. ÖSYM tarafından yapılacak sınava 4 yıllık diploma için binlerce aday katılacak. DGS sonuları 24 Ağustos 2017 pazartesi günü açıklanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@