EBA Destekleme ve Yetiştirme Kurs Başvuruları Devam Ediyor

EBA Destekleme ve Yetiştirme Kurs Başvuruları Devam Ediyor. Öğrenciler ve öğretmenlerin yararlanabileceği EBA Destekleme ve Yetiştirme kurslarının başvuruları devam ediyor. Normalde Ayın 2'sinde bitmesi beklenen başvuru süresi geçtiğimiz günde yeni bir açıklamayla uzatılmıştı. Dün sonra ermesi gereken kurs başvuruları öğrenciler için 9 ekim'e, Öğretmenler için ise 5 Ekim'e kadar uzatıldı. EBA Destekleme ve Yetiştirme kurs başvuru sürecinde gelişecek olan tüm haberleri anlık olarak öğrenmek için "EBA Kurs Başvurları Devam Ediyor" adlı haberimizi takip edebilirsiniz.

Eğitim 07.10.2015, 09:15 07.10.2015, 09:17
EBA Destekleme ve Yetiştirme Kurs Başvuruları Devam Ediyor

  EBA Destekleme ve Yetiştirme Kurs Başvuruları Devam Ediyor. EBA Destekleme ve yetiştirme kurslarına kayıtlar şu anda devam ediyor. Normalde dün itibari ile bitmesi gerken kurs başvuruları milli eğitim bakanlığı tarafından gelen açıklama ile uzatıldı. Öğrencilerin son başvuru tarihi 9 Ekim'e kadar uzatılırken, öğretmenlerin ise 5 Ekim'e kadar sürecek. Peki EBA kurs başvuruları nasıl yapılır? Başvuru süreci Nasıl İzlenir? Online olarak kurs başvurularını nerden yapabilirim? Bütün bu sorularınızın yanıtını bu haberimizde sizlere sunmaya çalışacağız. EBA kurs başvuru sürecini "EBA Kurs Başvurları Devam Ediyor" adlı haberimizden takip edebilirsiniz
 
Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin bu yıl ilke kez üniversite sınavlarına yardımcı olması için okullarda E- Kurs Destekleme ve Yetiştirme Kursları uygulamasını başlattı. MEB E-Kurs Destekleme ve Yetiştirme kursu öğrenci ve öğretmen başvuru süresini uzattı! Peki, E-Kurs başvurusu EBA üzerinden nasıl gerçekleşir? E-kurs öğrenci ve öğretmen kayıtları nasıl yapılır?
 
 
 

MEB sona erecek E-Kurs başvuru süresini uzattı!
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders  çalışma imkanı gibi bir dizi yenilik sunan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (E-Kurs) yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki 1 milyon başvuru aldı. MEB, E-Kurs için gelen yoğun başvuru üzerine yarın sona erecek başvuru süresini öğrenciler için 9 Ekim, öğretmenler için ise 5 Ekim'e kadar uzattı.
 
EBA Kurs Başvurusu
 
 Eylül Ayının 21'inde başlayan EBA kurs başvuruları için son gün 9 Ekim. Dolayısıyla başvurularını yapmayan öğretmen ve öğrenciler için sayılı günler kalmış iken alt tarafta verecek olduğumuz adımları izler iseniz, başvurularınızı çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
 
Öğrenciler ve Öğretmenler için ayrı bir şekilde EBA kurs başvuru sayfaları verilmiştir. 

Öğrenciler İçin;

TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin;

TIKLAYINIZ

 

E-kurs öğrenci kayıtları nasıl yapılır?
-E-Kurs Destekleme ve Yetiştirme kursları ile ilgili açılış/kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları, kazanım testleri ile ilgili bütün işlemler işlemler, e-kurs (http://odsgm.meb.gov.tr ve eba.gov.tr) modülü üzerinden yapılacak. Yani E-Kurs öğrenci başvuruları E-Kurs EBA üzerinden nasıl gerçekleşecek.


E-Kurs Destekleme kursları ne zaman başlıyor?
-1. dönem kursları 3 Ekim 2015'te başlayacak ve 24 Ocak 2016'da sona erecek. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016'da başlayacak.

-2. dönem kursları ve yıllık kurslar 17 Haziran 2016'da tamamlanmış olacak. 3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. 

-Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek. 

-Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecekler.

-Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek.

-Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@