banner476

Eğitim... Dönüşüm... Liderlik...

Hakikaten büyük iş yaptık. Turkuvaz Medya Grubu'nun lokomotifliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüksek katkıları ve Borsa İstanbul ile Sur Yapı'nın desteği ile hepimizin ortak paydası olan "eğitim" konusunu A'dan Z'ye masaya yatırdık.

Eğitim 12.03.2019, 16:14
Eğitim... Dönüşüm... Liderlik...

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi insana dair olumlu olumsuz her şeyi eğitim süreçlerinin içinde bulmak mümkün. Dün, eğitim zirvemize katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da ısrarla anlattığı gibi eğitimi, sorun olarak değil Türkiye için "en büyük çözüm" olarak görmek gerekiyor.

***

Öyle bir ortamdayız ki...
Bugün ilk eğitim çağındaki çocuklar, 2030'lu yıllarda iş hayatına atıldığında, "Bizleri nasıl bir dünyaya hazırladınız?" diye soracaklar.
Öyle ya daha bugünden ergenlerin gelecekteki tüketim kalıplarını belirleyen, bilinç altlarına işleyen, onları manipüle eden bir çark işliyor.
Ve ibret verici şekilde, büyük siyasi, ekonomik, insani krizlerin birçoğu iyi eğitimli insanlar tarafından çıkarılıyor. Zira dünya, araçlarda zengin, amaçlarda fakir hale geliyor. Maddeyi öne çıkaran manadan kopuk eğitim aşamaları, çözüm değil problem üreten insan tipolojisi doğuruyor.
İşin vahimi, ahlaki değerlerden nasibini almamış bu tipler, rol model veya başarı öyküsü gibi sunulabiliyor!

***

Eğitim zirvesi sunuşlarında bir kez daha gördük ki devletimiz, bu alanda her türlü fedakarlığa hazır. Deyim yerinde ise kaynak sorunu yok! Yeter ki çıktıları belli, ekipleri kurulmuş, neticeleri ölçülebilecek, yerli ve milli karakterle bezenmiş, evrenseli de gözeten iş ve işlemler hayata geçebilsin.


Devamı için tıklayınız

Okan MÜDERRİSOĞLU
SABAH

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@