banner476

Eğitime ara verilince öğrenciler karın tadını çıkardı

Ağrı'da, kar yağışı yüzünden eğitime ara verilmesini fırsat bilen öğrenciler, öğretmenleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki önemli kayak merkezlerinden olan Küpkıran Kayak Merkezi'nde kayak yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Eğitim 16.12.2016, 22:17
Eğitime ara verilince öğrenciler karın tadını çıkardı

Bölgede geçen salı gününden itibaren aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle Ağrı'daki ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı sistemle eğitim verilen okullarda öğrencilerin mağdur olmaması için 3 gün eğitim ve öğretime ara verilmişti.

Okullarda eğitime ara verilmesi sebebiyle büyük mutluluk yaşayan öğrenciler de bu durumu fırsata çevirip kayak yapmak için aileleri ve öğretmenleri ile Küpkıran Kayak Merkezi'ne akın etti.

Kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu Küpkıran Kayak Merkezi'ne gelen öğrenci ve öğretmenler, kayak yapıp gönüllerince eğlendi.

Kayak Merkezi Tesisi İşletmecisi Fatma Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle okulların 3 günlük tatilini fırsat bilen öğrenci ve öğretmenlerin kayak merkezinde vakit geçirmenin keyfini yaşadıklarını söyledi.

Pistlerinin kayağa oldukça elverişli olduğunu ifade eden Yılmaz, kayak merkezine özellikle hafta sonları yoğun ilgi gösterildiğini dile getirdi.

Merkezde Kayak Eğitmeni olan Osman Boğa da Valiliğin okulları tatil etmesiyle öğrenci ve öğretmenlerin kayak merkezine akın ettiğini ve yoğunluk yaşadıklarını anlattı.

Kayak derslerini uygun bir fiyata verdiklerini söyleyen Boğa, "Kentte 3 gün boyunca sürekli kar yağışı vardı. Kar yağışının ardından pist kayak için uygun hale getirildi. Şu anda pist çok güzel ve kayağa gelenler de buradan gayet memnun." dedi.

Orduhan Bozkurt ise özellikle hafta sonları kayak yapmak için Küpkıran Kayak Merkezi'ne geldiklerini belirterek "Karın yağmasıyla okullar 3 gün tatil edildi. Öğretmen ve öğrenciler tatili fırsat bilip buraya geldiler. Ben de öğretmen arkadaşlarımla geldim. Bu kayak tesisini hizmetimize açan yetkililere teşekkür ediyorum." görüşünü kaydetti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@