banner476

Elazığ'da Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Saat 10:02 sularında Elazığ'ın Sivrice ilçesinde AFAD verilerine göre 4.9, Kandilli verilerine göre 5.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi! Son dakika bilgisine göre deprem çevre iller olan Malatya, Bingöl, Gaziantep, Şanlıurfa ve Tunceli gibi illerde de hissedildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada can kaybının yaşanmadığı açıklanırken eğitime bir gün süreyle ara verildiği ifade edildi. AFAD'ın Twitter hesabından aktardığı son dakika bilgilerine göre depremin merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi, saat 10:02'deki depremin enlemi 38.3938, boylamı ise 39.0018. Depremin derinliği ise 7.02 km olarak açıklandı.

Eğitim 27.12.2019, 11:10
Elazığ'da Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Az önce gelen son dakika bilgisine göre Elazığ'da deprem oldu! Elazığ'daki depremin şiddeti 4.9 olarak açıklanırken deprem aynı zamanda Gaziantep, Malatya, Erzurum, Diyarbakır, Şanlıurfa gibi çevre illerde de hissedildi. Vatandaşlar deprem korkusuyla dışarıya çıkarken panik olanlar Twitter'dan paylaşım yaptı. AFAD'ın verilerine göre depremin şiddetinin 4.9 olduğu, depremin merkez üssünün ise Sivrice ilçesi olduğu açıklandı!

ELAZIĞ DEPREM! GAZİANTEP MALATYA VE DİYARBAKIR'DA DA HİSSEDİLDİ!

Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 5.1 olarak açıkladı! Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre depremin derinliği de 3.8 km. Demirören Haber Ajansı muhabiri bölgeden son dakika gelişmelerini aktarırken, depremin Bingöl, Adıyaman, Diyarbakır ve Tunceli gibi illerde de hissedildiğini ifade etti!

Elazığ'da bir deprem daha oldu! AFAD verilerine göre depremin şiddeti 3.8 olarak ifade edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'nın merkez üssünü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olarak saptadığı deprem, saat 10.02'de meydana geldi. Yerin 7.02 kilometre derinliğinde olan deprem, Elazığ'ın yanı sıra çevre iller Malatya, Diyarbakır, Bingöl, Tunceli ve Malatya'da da hissedildi. Paniğe neden olan depremle birlikte Elazığ ve ilçelerinde vatandaşlar dışarı çıktı. Depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

ELAZIĞ'DA BİR GÜN SÜREYLE EĞİTİM VE ÖĞRETİME ARA VERİLDİ!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@