banner476

Emniyetten Şırnaklı öğrencilere kitap yardımı

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen "İlk Adımlar Projesi" kapsamında ilkokul öğrencilerine kitap ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Eğitim 02.11.2017, 15:59
Emniyetten Şırnaklı öğrencilere kitap yardımı

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen "İlk Adımlar Projesi" kapsamında Şırnak'ta ilkokul öğrencilerine kitap seti ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınoluk'un eşi Gülhan Altınok tarafından hazırlanan "İlk Adımlar Projesi" kapsamında, Şırnak Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekiplerince, Edip Başer ve İstiklal ilkokullarında öğrencilere kırtasiye malzemesi ve kitap yardımı yapıldı.

Yardım sırasında Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri sınıflarda öğrencilere ilk yardım, kaçırılma, yangın, hırsızlık gibi olaylarda yapılması gerekenler ve ilk yardım telefonları ile ilgili bilgi verdi.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Yücesoy, proje kapsamında öğrencilere kırtasiye ve okuma seti dağıttıklarını belirterek şöyle konuştu:

"Proje Emniyet Genel Müdürümüz Altınok'un eşi Gülhan Altınok'un katkılarıyla gerçekleşmiştir. Özellikle ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yapılan bir destektir. 12 okulda bin 200 öğrenciye ulaşmayı amaçladık. Polis arkadaşlarımız hem öğrencilere kaçırılma ve olaylarda neler yapmaları gerektiğini anlattı. Öğrenciler de polislerle kaynaşma şansı buldu."

Yücesoy, çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

AA

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@