banner476

Engelli öğrencilerden örnek davranış

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Temiz Bir Dünya İçin El Ele Projesi" kapsamında özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan engelli öğrenciler çevre temizliği yaptı.

Eğitim 05.12.2016, 22:05
Engelli öğrencilerden örnek davranış

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, çevreyi temiz tutmayı, geri dönüşüme katkıda bulunmayı ve engelsiz bireylerin çevre konusunda bilinçlenmesini amaçlayan proje çerçevesinde engelli öğrencilerin Atatürk Caddesi boyunca yerlerdeki çöpleri toplayarak örnek bir davranış sergiledikleri belirtildi.

Açıklamada etkinliğe katılan öğrencilerin "Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevre İle Olur'' İnsana Saygı, Çevreye Saygı, Sen de Yap Bunu Kalmasın Kaygı", "Geri Dönüşüm Çevrenin Dostudur" ve "Temiz Bir Dünya İçin El Ele" yazılı pankartlar taşıdığı ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na ait süpürme aracına da bindiği kaydedildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, engelli çocuklarla birlikte gerçekleştirdikleri faaliyetin toplumun geri kalanına da örnek olması gerektiğini ifade etti.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir ise çevre bilincinin toplumun her kesimine yayılması temennisinde bulundu.

Halisdemir, çevre temizliğinin sadece yerel yönetimlerin sorumluluğunda olmadığını ve toplumun her kesiminin mutlaka katkı sağlaması gereken bir durum olduğunun altını çizdi.

Etkinlik sonunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, öğrencilerle bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@