banner476

Fabrika gibi okul

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, R&G markası ile nisan ayında 40 tonluk temizlik maddesi üretimi gerçekleştirdi.

Eğitim 16.04.2019, 23:18
Fabrika gibi okul

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, R&G markası ile nisan ayında 40 tonluk temizlik maddesi üretimi gerçekleştirdi.

2017 yılı Eylül ayından beri okulun döner sermaye işletmesi bünyesinde, kimya teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından yürütülen temizlik malzemesi üretimindeki artış ve elde edilen başarı takdir topluyor. 2017 yılında kurdukları döner sermaye işletmesinde, kimya teknolojileri alanında geliştirilen temizlik ve kozmetik ürünlerinin üretimini, Edincik Recep Gencer MTAL. DÖSE işletmesi adına tescillenen R&G markası ile gerçekleştirdiklerini hatırlatan Okul Müdürü Levent Barbaros, öncelikle okullar ve kamu kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere başladıkları çamaşır suyu, yüzey temizleyici, kireç çözücü, hela, banyo temizleyici üretiminin, bu yıl köpük sabun, sıvı sabun, cam yüzey temizleyici vb. ürünlerin ilave edilmesiyle, 5-10-20-30 kiloluk ambalajlarda dokuz ayrı çeşitle üretimin devam ettiğini belirtti.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından sağlanan mali destek ile kurulan analiz laboratuvar ile üretim çalışmalarında ihtiyaç duyulan analizlerin, üretimin her aşamasında okul bünyesinde yapılabilir olmasının üretim kalitesini arttırdığını ve R&G marka değerine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Bandırma'nın dışında Balıkesir merkez ve Gönen ilçesinde bulunan birçok kamu kuruluşunun ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden Levent Barbaros, 20 gün önce yapılan anlaşma ile alınan 38 tonluk siparişin üretiminin kısa sürede tamamlandığını ve geçtiğimiz hafta 26 tonluk sevkiyatın Balıkesir merkez ilçeleri, Bigadiç, Dursunbey, Burhaniye ilçelerine yapıldığını, bu hafta Bandırma, Gönen ve Manyas ilçelerine yapılacak olan 12 tonluk nakliye işlemi ile satışın tamamlanacağını ve nisan ayında okulda yapılan üretiminin 40 tonun üzerinde gerçekleştiğini ifade etti.

Okul Müdürü Levent Barbaros, üretim çalışmalarında kar odaklı düşünmediklerini, ürün kalitesinin korunarak R&G markasının değerinin arttırılmasının, öğretmen ve öğrencilerimizin üretim ortamında uygulama becerilerinin gelişmesinin birinci öncelikleri olduğunu sözlerine ekledi. Üretim çalışmalarında görev alan öğrencilerin, çalışmalarının karşılığında üretim karından pay aldıklarını da hatırlatan Barbaros, kendilerine bu zorlu süreçte destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.

Üretim ve sevkiyat çalışmalarını yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ercan Güler okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin fedakar çalışmaları ile hem eğitime katkı sağlandığını, hem de yapılan üretimin fabrika boyutuna ulaştığını söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@