banner476

GAZİANTEP’TE GÖREV YAPAN RESİM ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI ÇALIŞMA

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesinde görev yapan resim öğretmenleri, vatan toprakları için canlarını gözlerini kırpmadan feda etmiş olan aziz şehitleri tanımak, tanıtmak, anlamak ve onları kalplerde ölümsüzleştirmek adına yaklaşık 3 aylık bir çalışma sonunda 161 şehidin kara kalem portresinden oluşan resim sergisine hayat verdiler.

Eğitim 26.03.2019, 16:20
GAZİANTEP’TE GÖREV YAPAN RESİM ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI ÇALIŞMA

Gaziantep nüfusuna kayıtlı şehitler ile Gaziantep’te şehit düşmüş kahramanların anılarını yaşatmak, vatan sevgisini gönüllerde canlı tutmak amacıyla yetmiş beş resim öğretmeninin ve yüzlerce öğrencinin büyük bir özveri ile hazırladığı 161 kahraman şehide ait kara kalem portreler sergilenmeye başlandı.


 Vatandaşların izlenimine sunulan serginin açılışında bir konuşma gerçekleştiren Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete; Şehitlerin anılarını yaşatan, milli değerleri koruyan ve onlara sahip çıkan böyle anlamlı bir çalışmada yer alan bütün öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Kurtuluş Savaşı ve öncesinde, Çanakkale’de, Gaziantep’te ve terörle mücadelede şehit olan tüm şehitleri, gazileri rahmet, minnet ve şükranla anan Cengiz Mete, bugün bu topraklarda huzurlu bir şekilde yaşayan her Türk vatandaşının şehitlerimize vefa borcunun bulunduğunu vurgulayarak Türk Milletinin bu dönemde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğine sahip çıkması, bir ve diri olması gerektiğini belirtti.


‘’Gaziantep Şehitlerini Unutmadı’’ adlı sergiyi ziyaret eden şehit aileleri şehit düşen evlatlarının böyle anlamlı bir çalışma ile hatırlanmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür ederken birçok şehit yakını gözyaşlarına hakim olamadı.


Sanko Park Alışveriş Merkezi fuaye alanında vatandaşların izlenimine sunulan ve 3 gün boyunca devam edecek olan serginin sonunda resim öğretmenlerinin çizdikleri resimleri şehit ailelerine hediye edecekleri belirtildi.Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@