banner476

Hüseyin Çelik, Kar Tatillerini Eleştirdi

AKP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve valileri uyardı.

Eğitim 10.01.2015, 12:12 10.01.2015, 12:14
Hüseyin Çelik, Kar Tatillerini Eleştirdi
AKP Çelik, “Zor şartlarda eğitim de eğitimin bir parçasıdır. En büyük sıkıntı, taşımalı eğitimde yaşanır. Türkiye 1970'li yılların şartlarını yaşamıyor. Her şeye rağmen, 'kapalı yol' kabul edilemez” dedi.
AKP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesini eleştirdi.
Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan AK Partili Çelik, “Geçen bir hafta boyunca, ülkemizin yaklaşık 30 vilayetinde okullar, büyük çapta, hava muhalefetinden dolayı kapalı idi. Biz, Türkiye'nin bir kış ülkesi olduğunu yeni mi keşfettik? Belediye Başkanları, yolları açık tutamıyorlarsa kendilerini sorgulasınlar. Bakanlığım döneminde de en ufak hava olumsuzluğunda okulların tatil edilmesine hep karşı çıktım. Bence, Valiliklerimiz kolayı seçiyorlar. Çocuklarımızın ruh ve beden sağlığı, bizim için elbette çok önemlidir. Bunun yolu okulları kapatmak değil, gereken tedbirleri almaktır” dedi.

“ZOR ŞARTLARDA EĞİTİM DE EĞİTİMİN BİR PARÇASIDIR”
En büyük sıkıntının taşımalı eğitimde yaşanacağını ifade eden Çelik açıklamasına şöyle devam etti:
“Türkiye 1970'li yılların şartlarını yaşamıyor. Her şeye rağmen, 'kapalı yol' kabul edilemez. Başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı olmak üzere Valilerimizi ve eğitim yöneticilerini uyarıyorum. Zor şartlarda eğitim de eğitimin bir parçasıdır. Ankara'da oturup ülkenin kar altındaki yörelerini bilmeden bunları yazdığımı söyleyenler de olacaktır. Ne var ki ben bu yörelerin insanıyım. O şartlarda da eğitime ara verilmezdi. Çok özel durumlarda anaokulu öğrencileri ve küçük sınıflar için nadiren eğitime ara verilebilir. Bizdeki bu mantığa göre İskandinav Ülkeleri’nde, Baltık Cumhuriyetleri’nde, ABD, Kanada ve Rusya’nın önemli bir bölümünde okullar hiç açılmaz. Çocuklarımız ve onların bu günlerde evde olmasından memnun olan velilerimiz bana kızmasınlar. Akılla yaklaşılırsa bana hak vereceklerdir. Büyükşehir statüsünde olmayan 51 vilayette eğer yolları açık tutamıyorlarsa valilikler, il özel idareleri kendilerini sorgulasınlar.” 
Yorumlar (3)
ogretmen 6 yıl önce
Yasanacak kazalardan ve hayatini kaybeden ogrencilerden sorumlu olacakmisin vebalini aliyorum dersen tamam
mustafa 6 yıl önce
İstanbul da elektrikkeri bile devamlı vermeyerek insanları donduran sanki kendileri değilmiş gibi atıp tutuyor. Kendi dönemini de biliyoruz.
melek 6 yıl önce
daha 9 ocakta köyde tipi yüzünden evine gelememiş ve 5.5 yaşındaki çocuğunu komşuya bırakmış bir öğretmenim ben.öyle sıcak makamdan sallamk kolay olsa gerek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@