banner476

İlköğretim Haftalık Ders Çizelgesinde Değişiklik Yapıldı

MEB Talim ve Terbiye Kurulu'nun ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde yaptığı değişikliğe göre ortaokulda seçmeli dersler arasında bulunan 'Hukuk ve Adalet' dersi 6 ve 7'nci sınıflarla birlikte 8'lerde de okutulacak. Ayrıca ortaokulda seçmeli dersler arasındaki 'Kent Kültürü'nün adı da 'Şehrimiz ...' olarak değiştirildi.

Eğitim 01.11.2017, 21:55
İlköğretim Haftalık Ders Çizelgesinde Değişiklik Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu; şubatta 2017-2018 eğitim yılı için kabul edilen ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesinde paydaşlardan gelen öneriler üzerine değişiklik yaptı. Buna göre, seçmeli dersler arasında yer alan 'Hukuk ve Adalet' dersi 6 ve 7'nci sınıflarla birlikte 8'lerde de haftada 2 saat okutulabilecek. Ayrıca ortaokul tüm düzeylerde 2 saatlik seçmeli ders olan 'Kent Kültürü' dersinin adı 'Şehrimiz ...' olarak değiştirildi. Diğer ders saatleriyle adlarında ise bir değişiklik yapılmadı.

Hürriyet

Yorumlar (2)
Sınıfcı 3 yıl önce
Ilkokullarin ders saatinde de bir azalış olursa cok memnun oluruz. 6 saat gercekten ogrenciyi sıktıgına ve öğrenci performansını düşürdüğüne inanıyoruz
Bransci 3 yıl önce
Aynen 9 da gelin 12 de gidin sayın hocam çok çalışıyorsunuz 6 saat çok 3 saat olsun sizde erken gidin performans hikaye

Gelişmelerden Haberdar Olun

@