İlkokul Öğrencileri Günde 8 Ders Ekran Başında Mı Olacak?

banner483

EBA Canlı Ders Saatlerinde Değişikliğe Gidildi. Peki Yeni Uygulamada İlkokul Öğrencileri Günde 8 Ders Ekran Başında Mı Olacak?

Eğitim 21.09.2020, 00:05
İlkokul Öğrencileri Günde 8 Ders Ekran Başında Mı Olacak?

MEB tarafından canlı ders saatleri çizelgesinden değişiklik yapıldı. İlkokullarda artık 08.30-20.20 saatleri arasında istenilen saatlerde canlı ders açılabilecek.

Bu canlı derslerin planlamaları sınıf öğretmenleri tarafından ayarlanıp, 48 saat öncesinde öğrencilere ve velilere duyurulacak.

Bu değişikliğin ardından bir de açıklama yazısı gönderildi. İlgili yazıya göre pazartesi gününden cumartesi gününe kadar haftalık 30 saat üzerinden canlı ders planlaması yapılacak.

Ve bu planlama yapılırken EBA TV'deki ders saatleri de dikkate alınacak.

Örneğin bir 3. sınıf öğrencisi bir günde 6 saat canlı ders yapıp, üzerine 2 saat de EBA TV'den ders takibi yapacak.

Yani bir günde 8 ders saati ekran başında olması gerekecek.

Mebpersonel.com olarak bu sürenin çok fazla olduğunu düşünüyoruz. Bu kadar uzun süre öğrencileri ekran başında tutmak verimliliği düşürecektir.

Uygulama bu haftadan itibaren başlayacak.

Sınıf öğretmenlerimizden bu konudaki deneyimlerini yorum bölümünden yazmalarını bekliyoruz...

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (3)
Özel egitimci 1 ay önce
Ben özel eğitim öğretmeniyim. Bizede 30 saat tanımlanacakmis. Ve öğrencilerimin hiç biri konuşamıyor göz kontağı kuramıyor. Ayrıca bilgisayar başında oturması da çok zor. Biz ne yapacağız bilmiyorum. Lütfen bu durumu gerekli yerlere iletir gündem yaparmisiniz
Pakize 1 ay önce
İkinci sınıf öğrencilerime Zoom üzerinden telafi programında günde 4 ders yaptım .Öğrencilerim 4. derste ( son ders ) sıkılmaya başladılar . Günde 3 dersin daha verimli geçeceğini düşünüyorum.Birde bunun yanında ebayı izleyecekler.
fatmaaa 1 ay önce
evet çok fazla ders süresi normal zamanda öğrenciler 4-5 saat derse verimli katılırken ekrandan 8 saat ders dinlemeleri imkansız ve verimsiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@