banner476

İstanbul İl Müdürü Muammer Yıldız Talim Terbiye Kurulu Başkanı oluyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı oluyor. Edinilen bilgiye göre, TTK Başkanlığı görev süresi dolan Prof. Dr. Emin Karip’in yerine, altı yıldır İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Dr. Muammer Yıldız getirilecek.

Eğitim 05.01.2016, 10:14 05.01.2016, 10:36
İstanbul İl Müdürü Muammer Yıldız Talim Terbiye Kurulu Başkanı oluyor
 Geçen günlerde atama kararını Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Muammer Yıldız’a sözlü olarak bildirdi fakat bakanlıktan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Yıldız’ın yerine kimin İstanbul Milli Eğitim Müdürü olacağı henüz açıklanmadı. Hem İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, hem de TTK Başkanlığı için üçlü kararname gerekiyor. Atama Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan imzasıyla yapılabiliyor.

Yıldız, İstanbul’a 24 Eylül 2009’da atanmıştı. 2004-2009 arasında ise Milli Eğitim Bakanlığı TTK Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştü. Yıldız, Prof.Dr. Emin Karip ile daha önce TTK üyesi olarak birlikte çalışmıştı. Prof. Dr. Karip, TTK Başkanı olurken, Yıldız da İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirilmişti. 


HÜRRİYET.COM.TR /Esra ÜLKAR
Yorumlar (12)
Eren 5 yıl önce
Başta Felsefe olmak üzere tüm branşlara hayırlı olur inşAllah
sofi 5 yıl önce
Öncelikle hayırlı olsun.Felsefe grubu eğitim müfredatında layık olduğu değeri görür inşAllah artık umutluyuz.
sahende 5 yıl önce
Yeni göreviniz hayirli olsun ins. Rabbim utandirmasin. Atanamayan felsefe grubu olarak sizi tebrik ediyoruz felsefecilerin umudu gün ışığı olmanız dileğiyle..
buket 5 yıl önce
80-85 gibi yuksek puanlarla evde bekleyen biz FELSEFECİLERİN umudu olmaniz dilegiyle. Hayirli olsun insAllah
felsefe candır 5 yıl önce
atanamayan felsefe grubu öğretmenleri adına sayin muammer yılmaz'a yeni görevinde başarılar diler hayırlara vesile olmasını umut ederiz.saygılar
Felsefe Grubu(Felsefe,Sosyoloji,Psikoloji,Mantık) 5 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun inşAllah.Umarız Felsefe Grubu Mezunlarının yıllardır süregelen mağduriyeti son bulur. #Felsefeye2000atama #FelsefeGrubuDersleriZorunluOlsun
felsefe 5 yıl önce
Felsefe grubu dersleri zorunlu olsun.Her yıl verilen kontenjanlarimiz ortada. InşAllah bu artık son olur. Yıllardır atanamayan bizlerde özlemini duyduğumuz meslegimize kavusuruz.
Feride 5 yıl önce
Öncelikle hayırlı olsun.21.yy artık felsefe derslerinin seçmeli olması hiçbir mantaliteyle örtüşmez.Daha fazla zaman ve nesil kaybetmeyelim.Önce sevmeyi sonra merak etmeyi sonra öğrenmeyi sevdirelim ve öğretelim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@