banner476

Kitap okumada dereceye giren öğrencilere ödül

KIRKLARELİ'nde düzenlen Kitap Okuma Etkinliği yarışmalarında dereceye giren öğrencilere 'Başarı Sertifikaları' ile ödüllendirildi.

Eğitim 25.10.2017, 22:34
Kitap okumada dereceye giren öğrencilere ödül

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla Milli Eğitim BakanlığıMesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye genelinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda Kitap Okuma Etkinliği düzenlendi. Kırklareli'de düzenlenen yarışmada ederece alan Lüleburgaz Rumeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra Deniz, Merkez Kocahıdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bessa Şeyda Düzyol, merkez Şehit Astsubay Piyade Üstçavuş Göktan Özüpek, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Talha Eminç için tören düzenlendi.

Kırklareli İl Milli Eğitim MüdürüMurat Aşım, dereceye giren öğrencileri kutlayarak, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve bilinci kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek; kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu geliştirmek; kişisel gelişimi destekleyerek Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla okuma alışkanlığının erken yaşlarda kazanılmasının önemine dikkat çekti. Aşım, "Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır" dedi.

Aşım, okuma alışkanlığı kazanmış bireylerin, okumak, okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin yüksek oranda gelişerek, kendisini ifade etmesinin daha kolay hale geldiğini, bu sayede akademik başarılarının ve yorumlama yeteneklerinin arttığını belirtti.

Dereceye giren öğrencileri ayrı ayrı tebrik eden Aşım, öğrencilere 'Başarı Sertifikaları' ile ödüllerini verdi. Aşım, öğrencilere kitap ve dolma kalem seti hediye ederek, okumayı hiçbir zaman bırakmamaları tavsiyesinde bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@