banner476

'Kız yurdunda toplu intihar' haberi yalanlandı

"Olayla ilgili ilk inceleme sonucu herhangi bir toplu intihar girişiminin bulunmadığı, kurumdan izinsiz ayrılma teşebbüsü olduğu, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirlenmiştir"

Eğitim 12.12.2016, 18:00
'Kız yurdunda toplu intihar' haberi yalanlandı

Bursa Valiliği'nce dün bazı yayın organlarında yer alan ''Bursa'da kız yurdunda toplu intihar'' başlıklı habere ilişkin yapılan açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilik yazılı açıklamasında, söz konusu haberlere ilişkin olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Bursa Valiliği tarafından inceleme başlatıldığı belirtildi.

Olayın doğru olmadığının kaydedildiği açıklamada şunlar aktarıldı:

''Olayla ilgili ilk inceleme sonucu herhangi bir toplu intihar girişiminin bulunmadığı, kurumdan izinsiz ayrılma teşebbüsü olduğu, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirlenmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğünde korunma ve bakım altında bulunan çocuklar hakkında bakım tedbiri alınarak tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Çocuklar Anka Psiko-Sosyal Destek Programından geçirilmekte, eğitim, sağlık, barınma ve hukuki hizmet sunulmaktadır. Bakım altında bulunan çocuklar için gerçekleştirilen bütün işlemler çocuğun üstün yararı ilkesi çerçevesinde yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Koruma altındaki 4 kız öğrenci intihar girişiminde bulundu
 
 
Anadolu Ajansı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@