banner476

Marmara'da birlik ve beraberlik zamanı

Marmara Genç Vizyon Kulübü ve Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen ve bu yıl 3. kez düzenlenen geleneksel "Marmara Üniversitesi Birlik ve Beraberlik İftar Programı" 14 Temmuz 'da gerçekleştirildi.

Eğitim 15.07.2014, 13:46 15.07.2014, 13:46
Marmara'da birlik ve beraberlik zamanı
 3. Geleneksel Birlik ve Beraberlik iftarı Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü orta bahçede düzenlenen iftar programına 1300 kişilik bir katılım gerçekleşti. Programa sanat, siyaset, spor,eğitim ve iş dünyasından önemli isimler katıldı.
Programa sanat, siyaset, spor ve iş dünyasından önemli isimler yanı sıra öğrenciler, aileleri, akademisyenler ile İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Köse, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülden Z. Omurtag ve Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız katıldı. Programda konuşma yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Köse, Gazze'de yaşananların çok üzücü olduğunu ve yaşananlara duyarsız kalınmaması gerektiğini söyledi. Yapılan iftar programınının Birlik ve Beraberliğe katkı yaptığını söyleyerek sözlerini bitirdi.

Marmara Üniversitesi Birlik ve Beraberlik İftarına yoğun programları nedeniyle katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ telgraf gönderdi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ardından okunan Ezân-ı Muhammedî ile açılan iftar menüsünde çorba,pilav,kavurma ve tatlı vardı. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak gerçekleşen iftar programında israf yaşanmamasına tüm katılımcılar özen gösterdi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@