banner476

MEB Müsteşarı: TEOG ile ilgili yazılanların hiçbiri doğru değil

Müsteşar Tekin: Kademeler arası geçişle ilgili medyada bugünlerde çokça spekülasyon yapılıyor. Anlaşılan herkes gönlünden geçeni yazıyor. Yazılanların hiçbiri doğru değil. Bakanlıkça resmi olarak açıklanmayan hiçbir şeye itibar edilmemesi gerekiyor.

Eğitim 28.09.2017, 11:10
MEB Müsteşarı: TEOG ile ilgili yazılanların hiçbiri doğru değil

- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerine üzerinde çalışılan modelle ilgili bazı haberlere ilişkin, "Kademeler arası geçişle ilgili medyada bugünlerde çokça spekülasyon yapılıyor. Yazılanların hiçbiri doğru değil." ifadelerini kullandı.

Tekin, Twitter hesabından, TEOG'un kaldırılmasının ardından liselere geçiş sistemi modelleriyle ilgili medyada yer alan bazı haberlere ilişkin paylaşımda bulundu.

Yusuf Tekin, "Kademeler arası geçişle ilgili medyada bugünlerde çokça spekülasyon yapılıyor. Anlaşılan herkes gönlünden geçeni yazıyor. Yazılanların hiçbiri doğru değil. Bakanlıkça resmi olarak açıklanmayan hiçbir şeye itibar edilmemesi gerektiğinin altını özellikle çizmek isterim." açıklamasını yaptı.

AA

Yorumlar (2)
Mucahid Erkan 3 yıl önce
o zaman ne üzerine çalıştığınızı veya alternatifleri açıklayınki insanlar ona göre ne yapacağına karar versin niye meb her şeyi son ana kadar açıklamıyor vatandaşa bu eziyet neden yapılıyor.
Bakanlık bi haber 3 yıl önce
Bakanlık konudan haberi ve çalışması olsa açıklayacak. Ama ortada bir planu olan yok gibi. O yüzden bakanlık açıklama yapamıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@