banner476

MEB Rehber Öğretmen İhtiyacını Karşılamak İçin Kurs Açıyor

MEB'den Rehber Öğretmenlik Kursu Yazısı MEB, Özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek yeterli sayıda rehber öğretmen temininde güçlükler olduğu için 2015 yılında da "Rehberlik Kursu" düzenleyecektir.

Eğitim 24.01.2015, 11:06 23.01.2015, 22:37
MEB Rehber Öğretmen İhtiyacını Karşılamak İçin Kurs Açıyor
MEB'den Rehber Öğretmenlik Kursu Yazısı MEB, Özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek yeterli sayıda rehber öğretmen temininde güçlükler olduğu için 2015 yılında da "Rehberlik Kursu" düzenleyecektir.

MEB özel okullarla, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek yeterli sayıda rehber öğretmen temininde güçlük çekildiği gerekçesiyle ‘Rehberlik Kursu’ düzenlemeye hazırlanıyor.

İl milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıya göre açılacak kurslara felsefe grubu öğretmenliği mezunlarının yanı sıra orta öğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedogojik formasyon programlarını başarıyla tamamlanayan felsefe ve sosyoloji bölüm mezunları başvurabilecek. Kurslara 1975’ten sonra doğanlar kabul edilecek.

Kurslara başvurular 26 Ocak saat 11.00’den 24.00’e kadar yapılabilecek.

REHBER ÖĞRETMENLİK KURSU FAALİYET TABLOSU

Yorumlar (41)
sınıfçı 6 yıl önce
Ben 436 puanla pdr ye giremedim zamaninda baraji gecip felsefe okuyanlar rehber ogretmen mi olacak simdi ? Birsuru atama bekleyen pdr ci var ayip be ayip
pdr 6 yıl önce
sevgili meslektaşlarım,üzülerek söylüyorum ki size kızmakta çok haklılar çünkü araştırmadan incelemeden konuşuyorsunuz! bu kurs özel okul ve rehabilitasyon için geçerli yani sizin çalışmadığınız alanlar için..yok kpss yok ben yıllarca okudum falan demeyin boşuna ve çalışmaya tenezzül etmediğiniz açıktaki yerlerin bu uğurda boş kalması yerine bırakın ''özellerde'' çalişsinlar..derdi̇ni̇z ne bazen ben bile anlayamıyorum..boş mu kalsın,siz gitmeyin kimse de mi gitmesin!!
Uğur Aytaş pdr 6 yıl önce
uğur Aytaş PDR
Sayın felsefe ve sosyoloji okuyan arkadaşlar, devletin bir parmak balına kanmayın, kendi alanınızdan atanmak için sesinizi yükseltin , herkes kendi işini yapsın.. Bu sorun hepimizin sorunu .
pdr 6 yıl önce
pdrcilere empati kurun derler bunun sonraki senesini düşünmezler o kadar mezun gelecek birçok üniversitede pdr acildi zaten onlari ne yapacaklar düşünmezler emeginiz emanetimizdir yazarlar 400 450 puan alan adamla 250 300 alani ayni kefeye koyarlar gelecek mezunlarin halini düşünmez empati kurmazlar yaziklar olsun size Allah ın adaleti var sizde olmayan adalet sizin gibi hak yiyenlerden Allah a sığınırım Allah islah etsin
pdr 6 yıl önce
alan dışından yorum yapan arkadaşlar üniversite sınavına tekrar girin ve gerçeklerle yüzleşin lüften
tcp 6 yıl önce
taviz tavizi doğrur.. sosyalci de istğyor artık.. hey ya rabbim..
yaziklar olsun 6 yıl önce
simdi bunlar engelli cocuklara rehberlik yapacak öyle mi yaziklar olsun size de kararlariniza da yarin bir gün senin çocugun da alan dışından birine emanet edilecek o zaman bakalim böyle rahat olacak misiniz yaziklar olsun.
Pdr 6 yıl önce
yok artik ya bu kadar da olmaz bakkallari çöpculeri falan da pdrci yapin yakinda onlar da atama isterler ortalik cakallarla dolmuş hatalarini ne zaman anlayacaklar merak ediyorum o kadar pdrcinin hakki bu kadar kolay yenmemeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@