banner476

Meslek liselerinde yeni dönem

Okullar, iş adamlarının da içerisinde bulunduğu bir yönetim kuruluyla yönetilecek. Kurul, kapatılacak ya da açılacak bölümler, öğrenci stajları gibi birçok konuda yetkili olacak

Eğitim 20.12.2016, 08:54
Meslek liselerinde yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), meslek liselerini cazip hale getirmek için harekete geçti. 21 Kasım'da yayınlanan genelgeyle il ve ilçelerde Milli Eğitim Müdürü başkanlığında mesleki eğitim yönetim kurulu oluşturulacak. Kurulda, sanayi ticaret odasından, esnaf sanatkarlar odasından, İŞKUR'dan, meslek odalarından, belediyelerden ve ilgili sektörlerden temsilciler olacak. Müdürler, yönetim kuruluyla birlikte okulu yönetecek. Eğitim ortamının iyileştirilmesi, öğrencilerin yetiştirilmesi, istihdamı ve stajları gibi birçok konuda birlikte kararlar alınıp, uygulamaya geçirilecek. Her meslek lisesi o alanda üretim yapan sektörle iş birliği yapacak. Böylece sektörün istediği nitelikli iş gücü oluşturulacak. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Türkiye'de 3 bin 264 meslek lisesinin bulunduğunu belirterek ''750'nin üzerinde alanı kapattık. Şimdi de istihdam şartlarına uygun olarak revize edeceğiz" dedi.

Türkiye

Yorumlar (1)
Asli 4 yıl önce
Cok mantikli.etkili olacaktir diye dusunuyorum.en azindan ipsiz sapsizlarin toplandigi okullar onyargisindan kurtulur boylece meslek liseleri.daha nitelikli hale gelir.keske ogretmen liseleri icin de bir uygulama baslatilsa.anadoluya cevrilen tum liselerde de felsefe grubu dersleri zorunlu hale gelse..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@