banner476

Müdürden öğrenciye yumruk iddiası

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan 15 yaşındaki E.B., okul müdürü R.A., hakkında kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla hastaneden aldığı darp raporuyla birlikte emniyete giderek şikayetçi oldu. Baba M.B de İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir dilekçe vererek, müdürün cezalandırılmasını istedi. Okul müdürü ise dayak iddialarını yalanladı.

Eğitim 14.01.2016, 23:12
Müdürden öğrenciye yumruk iddiası
 İddiaya göre olay şöyle gelişti.
Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde okuyan 15 yaşındaki E.B., sınıfın Whatsapp grubundan okul müdürü R.A.'nın fotoğrafını gönderen yine sınıftan kız arkadaşı olan S.'ye "p.ç" cevabını gönderdi.

Bu durumdan haberdar olan müdür R.A., sınıfa gelerek bütün cep telefonlarının masaya çıkarılmasını istedi. 15 yaşındaki E.B.'nin telefonunda söz konusu paylaşımı gören müdür, R.A ile arkadaşı S.'yi odasına götürdü.

İddiaya göre burada çocuklara yönelik şiddet uygulayan müdür, önce kız öğrenci S.'ye bir tokat attı, ardından E.B.'ye iki tokat sonra da gözüne yumrukla vurdu.

"Sizi okuldan atarım"

Müdürün, kız öğrenci S.'ye "sizi Çocuk Şubesi'ne veririm sizi okuldan atarım" dedği de iddia edildi.

Bu dayak olayından sonra eve giden E.B., durumu önce annesine aktardı. Babasının da haberdar olması üzerine E.B., Başakşehir Devlet Hastanesi'ne giderek darp raporu aldı.

Hastanede, öğrenciye "sol göz altında 2x2 cm şişlik tespit edildi. Gözde ağrı ve görme bulanklığı" teşhisiyle darp raporu verdi.


E.B., babasıyla birlikte Başakşehir Çocuk Büro Amirliği'ne giderek okul müdürü R.A., hakkında "kasten yaralama" suçundan iki ayrı şikayet dilekçesi doldurdu.

"Ben kendisine hitaben yazmadım"

E.B, ifadesinde şunları söyledi: Whatsapp'tan bir grup kurmuştuk. Bazen bilgi paylaşıyorduk, bazen şakalaşıyorduk. Arkadaşım S., okul müdürümüz R.A.,'nın fotoğrafını grup üzerinden gönderdi, ben de arkadaşıma şaka olsun diye "p.ç" yazdım. Fakat okul müdürümüze hitaben yazmadım. Saat 16.00 sıralarında okul müdürümüz sınıfa geldi 'herkes telefonlarını çıkarsın' dedi. Herkes telefonlarını çıkardı, tek tek tahtaya çıkararak telefonlara bakıyordu. Beni çağırıp telefonumu inceledi. Whatsapp yazışmalarıma baktı kendi fotoğrafını görünce S., ve beni odasına çağırdı. S.'ye bir tokat attı, daha sonra bana iki tokat attı ve arkasından sağ gözüme yumruk attı ben çok korktum. Daha sonra bana ve S., ye 'sizi çocuk büroya veririm, sizi okuldan atarım dedi. Daha sonra benim telefonumu alarak beni dışarıya gönderdi, bana o kelimeyi kime yazdığımı sormadı; ben kendisine hitaben yazmamıştım..."

E.B.'nin babası M.B. ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir dilekçe yazarak müdür hakkında şikayette bulundu.

Müdür iddiaları yalanladı

İddiaların odağındaki isim İkitelli OSB Lisesi Müdürü R.A., ise cnnturk.com'un sorularını yanıtladı.

Çocuklara yönelik şiddet uyguladığı iddialarını reddeden okul müdürü R.A., öğrencilerle sadece konuştuğunu söyledi, E.B. ve S.'nin yaptıklarının ise doğru olmadığı konusunda uyardığını aktardı.

Kendisine ve ailesine yönelik hakaret içeren paylaşımlar yaptıklarını belirten R.A., çocuklarla bu konuşmayı yaparken iki öğretmenin de yanlarında olduğunu söyledi.

Müdür R.A., sınıfa girip cep telefonlarına baktığı yönündeki iddiaları da yalanladı.


Murat Aydın

CNN Türk

Yorumlar (1)
454545446 5 yıl önce
sanki okullarda olmayan bişey...lütfen kimse tu-kaka demesin hemen hemen her okulda buna benzer hareketler devam ediyor...istersen adres verelim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@