banner476

O öğrenciden açıklama: Gururumla oynadılar

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde birincilik beklerken okul ikincisi olduğunu öğrenince verdiği tepkiyle gündeme oturan Hümeyra Gül Korkmaz, "Benim gururumla oynadılar, hayallerimi yıktılar. Hakkımı sonuna kadar arayacağım" dedi.

Eğitim 04.06.2015, 21:09 04.06.2015, 21:09
O öğrenciden açıklama: Gururumla oynadılar
 Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi'nde düzenlenen mezuniyet töreninde verdiği tepki ile herkesi şoke eden ve bir o kadar da alkış alan Hümeyra Gül Korkmaz, kendisine verilen ikinciliği geri iade ederek hakkı olanı almak amacıyla savcılığa dilekçe verdi.
Verilen bu kararla gururuyla oynandığını ve hayallerinin yıkıldığını söyleyen Korkmaz, okul birinciliğinin kendisinin hakkı olduğunu ve geri almak için her türlü çabayı göstereceğini söyledi. Korkmaz, "Normalde bana bütün hocalar okul birincisisin diyor. Mezuniyetten bir gün önce haber veriyorlar bana. Okul ikinciliğine az bir farkla düştüğüm söyleniyor. Ben şok oldum. Çok üzüldüm. Mezuniyete gitmeyecektim normalde. Ama sırf onlara tepkimi göstermek için gittim. Orada yaptığımı saygısızlık olarak algılayanlar var ama benim gururumla oynandı sonuçta. Benim hayallerim vardı. Hayallerimi yıktılar. Bende bu yüzden böyle bir tepki verdim. O okul dördüncüsü olan kız bir dönem okul ikinciliğine çıkmıştı. Ondan kaynaklı da direkt okul birinciliğine gelmiş oldu.

Sözlü notum geri çekildi. Müdür tarafından geri çektirildi. O yüzden ikinciliğe düştüm zaten. Hakkımı savunacağım ama. O an çok üzüldüm. Okul birincisi yanıma çıktı. Titredim zaten. O an ağlamamak için kendimi çok zor tuttum. Ama sırf ailem orada olduğu için tuttum kendimi. Sonra da zaten o tepkimi gösterdim. İyide yaptım bence. Çok destekleyen oldu. En başta sınıf arkadaşlarım destekledi. Zaten onlar her zaman benim yanımdaydılar. Yine onlar ayağa kalkıp alkışladılar.

Veliler bana çok destek çıktı. Beklemiyordum böyle bir şeyi, ancak bayağı destek çıkan oldu. O yüzden de mutlu oldum. Hukuki süreç başlatıldı. Savcılığa dilekçe verildi. Milli eğitime dilekçe verildi. Hepsi hakkında soruşturma yapılacak. Hakkımı sonuna kadar savunacağım. Hala savunuyorum. Birincilik benim hakkım, ben de bu hakkımı alacağım" dedi.

Öte yandan, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Yorumlar (1)
herkes önce insan olsun 5 yıl önce
burası türkiye fili dövüp ben papağanım dedirtiyorlar fıkradaki gibi...bu kızımızın hakkı da yendiyse eğer derhal teslim edilsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@