banner476

Öğrenciler robotlarla gelişiyor

Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi (ÜROTAM) tarafından gerçekleştirilen RoboKids etkinliğine, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de katıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi'nin (ÜROTAM) gerçekleştirmiş olduğu RoboKids etkinliğine katılarak öğrencilerin heyecanını paylaştı.

Eğitim 11.07.2014, 15:27 11.07.2014, 15:28
Öğrenciler robotlarla gelişiyor
 Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi (ÜSGEM) bünyesindeki Üsküdar Robot ve Teknoloji Araştırmaları Merkezi'nin (ÜROTAM) gerçekleşmiş olduğu RoboKids etkinliği öğrenciler tarafından yoğun ilgi görürken birbirinden ilginç şovlara sahne oldu. Etkinlikte çocuklara robotun hayatımızdaki yerinden, robotların öğretici ve eğlendirici yanlarından bahsedilerek ufuklarının açılması sağlanıyor.
Stantlar ve etkinlikleri

08-15 yaş arası çocuklara yönelik RoboKids etkinliği, sabah: 10.00 ila akşam 16.00 arasında gerçekleştirildi.

Çizgi İzleyen Pist: İstanbul konseptli çizgi izleyen pistinde robotlar boğaz köprüsü ve kız kulesi turu yaparak göz dolduruyor.

Kinect Standı: Çocuklar görüntü işleme teknolojisinin kullanıldığı bu standa beden hareketlerini takip eden Kinect görüntü işleme cihazı ile eğlenceli anlar yaşıyor.

Model Uçak Similatör standı: Çocuklar, Model uçakların simülasyonunun ortamında kullanıldığı birebir kumanda ve uçuş tekniklerini öğreniyor.

Robot Kol Standı: Çocuklar robot kolları kullanarak çeşitli cisimleri üst üste koymaya yada bu cisimleri bir kurtuya atmaya çalışarak hem eğlendiler hem öğreniyor.

Robobuilder dans gösterisi standı: Çocuklar robotların sergilediği çeşitli dans gösterilerini ilgiyle izliyor.

Araba Yarışı Standı: Çocuklar uzaktan kumandalı araçları kontrol ederek hız yapmanın heyecanını tadıyor.

Lego Mindstorms Standı: Zeka küpü çözen, Yazı yazan, çeşitli oyunlar oynatan, gitar ve yılan robotun bulunduğu bu stand çocukların büyük ilgisini çekiyor.

RoboSapien standı: Çocuklar kumanda ettikleri robotlarla birlikte dans ediyor.

Futbol Pisti: Çocuklar kumanda ettikleri robotlarla takımlar kurarak maç heyecanı yaşıyor.

Ar drone standı: Gerçek uçuş heyecanı yaşan çocuklar akrobasi model helikopteri ile eğlenme imkanı buluyor.

Robot Teknolojileri Semineri: Robot Teknolojilerine giriş seminerine katılan çocuklar robotlar hakkında bilgi sahibi oluyor.

Film Gösterimi: Çocuklar Robotlar adlı animasyon filmini izleyebiliyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@