banner476

Öğrencilere Müjde! Ek Süre Tanındı!

Üniversite Öğrencilerine Müjde! Ek Süre Tanındı!

Eğitim 10.06.2020, 16:24
Öğrencilere Müjde! Ek Süre Tanındı!

Yükseköğretim Kurulu, almış olduğu kararla beraber afet ve salgın dönemlerinde geçerli olmak üzere, lisansüstü eğitimlerinde öğrenim gören öğrencileri kapsayan ek süreler hakkında yeni düzenlemeler yaptı.Lisansüstü eğitim gören öğrenciler bir dönem, salgın veya afet sürecinin aşamalarına göre ek olarak bir dönem daha olmak üzere toplamda iki dönem ek süre verilmesine yönelik yeni düzenleme, YÖK tarafından gerçekleştirildi. Yükseköğretim Kurulu tarafından alınan be Resmi Gazete’de yayımlanan bu karar üniversite öğrencilerini sevindiren nitelik taşıyor.

Karar yüksek lisans eğitimi alan üniversite öğrencilerini ilgilendiriyor.Karar Resmi Gazete’de YayımlandıYükseköğretim Kurulu tarafından Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kararı, Resmi Gazete’de bugün yayımlandı.

Alınan karara göre, yaşanan afet ve salgınlarda sürecin gidişatına göre öğrencilerin bir dönem veya ek olarak bir dönem olmak üzere toplam iki dönem ek süre alabilmesi mümkün hale getirildi.Azami Süreden SayılmayacakKarar çerçevesinde, verilmesi kararlaştırılan ek süreler, azami süreden sayılmayacak. Konservatuvar programları ile beraber Güzel sanatlar Fakültesi’ne yalnızca özel yetenek sınavları ile öğrenci kabul eden bölümlerde de, 2 Ocak 2021 tarihine kadar ALES puanı aranmamasına yönelik karar çıktı.

Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde ana sanat ve ana bilim dallarında, belirlenen tarihe kadar kabuller ALES puanı şartsız şekilde yapılacak.Böylelikle, pandemi sürecinin ardından tez aşamasındaki öğrenciler için birtakım kolaylıklar sağlanmış olacak.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@