banner476

Öğrencilere yönelik destekleyici kurslar açılacak

Yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında "Kişisel Gelişim ve Eğitim" alanı altında açılan destekleyici kurslar yeniden düzenlenmiştir. Böylece velilerimize yük olmadan ilkokul, ortaokul, ev ortaöğretim kurumlarımızda öğrenim gören veya mezun olmuş tüm öğrencilerimize okul eğitimini destekleyici, sınavlara hazırlayıcı kursların devlet eliyle verilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlanmıştır.

Eğitim 21.07.2014, 01:08 21.07.2014, 01:09
Öğrencilere yönelik destekleyici kurslar açılacak
 1.Ortaöğretim Kurumları Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar
Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri

Anadolu İmam-Hatip Liseleri ve İmam-Hatip Liseleri

Genel Liseler ile Mesleki ve Teknik Liseler

öğrencilerine, bu başlık altında 256 ders saatine kadar destekleyici kurs açılabilecektir.

Üniversiteye Hazırlık (ÖSS) kursları da aynı başlık altına alınmıştır.

2.Ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için açılacak kurslar ara sınıflar ve son sınıflardan ayrı dersliklerde düzlenecektir. Böylece her yaş grubunun kendi akanlarıyla eğitim alması sağlanacaktır.

3.Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar

Anadolu Liseleri, Fen Lisesi ve Kolejlere Hazırlık kursları ile Bursluluk ve Yatılılık Sınavlarına Hazırlık kursları da bu kapsama dahil edilmiştir. Ortaokul öğrencilerine, bu başlık altında 256 ders saatine kadar destekleyici kurs açılabilecektir.

2. Merkezi Sistem Devlet Memurları Sınavlarına Hazırlık

Meslek sınavlarına (Kaymakamlık, Hakimlik, Müfettişlik) Hazırlık kursu bu başlık altına alınmış olup 256 ders saatine kadar açılabilecektir.

Not:

1. Yukarıda yer alan destekleyici kursların içerikleri, bireylerin ihtiyaçları ve kurumların imkanları doğrultusunda merkezler ile Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından hazırlanır.

2. Kurslara katılanlara "Kurs Bitirme Belgesi" düzenlenmeyecek, "Katılım Belgesi" düzenlenecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@