banner476

Öğretmeni Atama ve Yaşatma Stratejisi

Öğretmeni Atama ve Yaşatma Stratejisi isimli yazı...

Eğitim 13.06.2017, 15:09 13.06.2017, 15:56
Öğretmeni Atama ve Yaşatma Stratejisi

Öğretmeni Atama ve Yaşatma Stratejisi

AŞAĞIDAKİ,  ACIKLI VE YÜREĞİMİZİ YAKAN, BİZLERİ KAHREDEN ÖĞRETMEN HİKAYELERİNİ OKUYUNCA,  ŞUNU SÖYLEYECEĞİMİZDEN EMİNİM:

‘İLK  ÖNCE,  ÖĞRETMENİ ATAMA VE YAŞATMA STRATEJİ BELGESİNİ YAYINLAMALIYIZ.’   ŞÖYLE Kİ;(Ulusal gazetelerimizden birinde yazan bir yazarımıza ait  13/06/2017 günlü köşe yazısından alıntılanmıştır...)

SONUÇ OLARAK; KOLAY YETİŞMİYOR GAMZELER, İBRAHİMLER, KENANLAR, CENNETLER, ŞENAYLAR VE DİĞERLERİ...

HEPSİ BU VATANIN ÇOCUKLARI, BU VATANIN EVLATLARI...

O ZAMAN ÖĞRETMENLERİMİZİ, ÖĞRETMEN OLARAK ATAMAYI;   VE ÖĞRETMENLERİMİZİ, ÖĞRETMEN OLARAK YAŞATABİLMEYİ AMAÇ VE HEDEF YAPMALIYIZ KENDİMİZE, ONA GÖRE  DE  STRATEJİLER  BELİRLEMELİYİZ...

BU  VATAN EVLATLARININ  BAZILARINA HAK ETTİKLERİ HALDE NEDEN ÖĞRETMENLİĞİ TATTIRAMAMIŞIZ?

ÖĞRETMEN OLARAK UZUN YILLAR BU VATANA HİZMET ETMEYİ, VATANINA MİLLETİNE YARARLI, MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI  ÖĞRENCİLER  YETİŞTİRMEYİ  HAK ETMİŞ OLAN BU VATAN EVLATLARINI NEDEN YAŞAMIN İÇİNDE TUTAMAMIŞIZ?

YUKARIDAKİ  ACIKLI VE YÜREK YAKAN HİKAYELERİ OKUDUKÇA KAHROLARAK BİR MAHCUBİYET  YAŞAMIYOR  MUYUZ? YAŞIYORUZ ELBETTE ÖYLE DEĞİL Mİ?

O ZAMAN, HEMEN, ŞİMDİ, ONLAR İÇİN YAPAMADIĞIMIZ GÖREVİ VE SORUMLULUĞU,  BAŞKA KENANLAR, GAMZELER, ŞENAYLAR,  ONLARLA AYNI ACI VE YÜREK YAKAN KADERİ PAYLAŞMASIN DİYE  YAPMALIYIZ...

BU NEDENLE, GAMZELERİ ATAMALI, ŞENAYLARI YAŞATMALIYIZ...

ÇÜNKÜ BU ÇOCUKLAR, BİZİM ÇOCUKLARIMIZ... BU ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN ÖZ ÇOCUKLARIMIZA HER DAİM  İHTİYACIMIZ VAR...

YARIN GEÇ OLABİLİR, BU İSİMLERİN YANINA BAŞKA İSİMLER DE KATILABİLİR, YÜREĞİMİZ KAN AĞLAYABİLİR, İÇİMİZ YANABİLİR...

BU VATANIN ÇOCUKLARINA,  ‘ÖZ  YURDUNDA  GARİPSİN, ÖZ VATANINDA PARYA’ HİSSİNİ  YAŞATMAKTAN  USANMADIK MI?

KENANLARIN, NURİLERİN, NEFİZELERİN, ŞENAYLARIN VE DİĞERLERİNİN DEĞERLERİNİ VE İSİMLERİNİ BU HAYATTAN GÖÇTÜKTEN SONRA, ARAMIZDAN AYRILDIKTAN SONRA  MI ANACAĞIZ, ANLAYACAĞIZ VE HİSSEDECEĞİZ?

SON OLARAK, ŞEHİT ŞENAY AYBÜKE YALÇIN ÖĞRETMENİMİZİN SAYGIDEĞER BABASININ ŞU SÖZLERİNİ, BU VATANIN ÖZ ÇOCUKLARINI BAĞRIMIZA BASMA, DIŞLAMAMA, ONLARA ‘GARİP, PARYA’ HİSSİ VERMEME  NOKTASINDA MİLLİ  BİR RUH ÜFÜREBİLİR DİYE DÜŞÜNEREK PAYLAŞMAK İSTİYORUM :

5 bin yıl değil, 500 bin yıl daha buradayız Allah'ın izniyle. Kimse bizleri yıldıramaz. Bu vatan tarihte Türk'tü bugün de Türk, yarın da Türk... Türk kalmaya da devam edecek. Ne mutlu Türküm diyene...

 (BU VATANIN ÖZ EVLATLARINA SAHİP ÇIKILMADAN, ONLARI DÜŞÜNEREK PLAN-PROGRAM YAPILMADAN NE MİLLİ NE DE YERLİ OLUNABİLİNİR)

Saygılar...

Yusuf SEVİNGEN

Yorumlar (3)
çok vahim bir durum 3 yıl önce
Yüreğim sizladi. :( bunu gör meb . Strateji Belgesi adı altında öyle iğrenç bir şey çıkardın ki tamamen iğrenç ve psikoloji mahvedecek bir uygulama olacak. Bunu göremiyor musun. Toplu sözleşmede bunu iptal edilmesinin kararını sayın sendikalar almalı. Bu sayfaya öğretmenin sesi olduğu için teşekkür ederim.
acı 3 yıl önce
strateji belgesi mobbingdir...
Atanamayanöğretmen 3 yıl önce
Güzel bir yazı etkilendim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@