banner476

Öğretmenlerin Seminerleri 24 Ağustos'ta Mı Başlayacak?

Öğretmenlerin Dönem Başı Mesleki Çalışmaları Yapılacak mı?

Eğitim 12.08.2020, 22:19 13.08.2020, 11:17
Öğretmenlerin Seminerleri 24 Ağustos'ta Mı Başlayacak?

Günlerdir merakla beklenen okulların açılma durumu bugün netlik kazandı. Bilim Kurulu üyelerinin kritik toplantısında okullar en az 1 ay daha yüz yüze eğitime açılmaması gerektiği tavsiyesi verdildi. Toplantı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapmış olduğu açıklamada 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim olarak açılacak.

Yüzyüze eğitim aşamalı olarak  21 Eylül 2020 tarihinde başlayacak..

Bakan Selçuk,hangi sınıfların ne zaman eğitim öğretime başlayacağı kararı ise yine bilim kurulunun tavsiye kararlarına göre belirleneceğini duyurdu. İsteyen özel okulların 17 Ağustos tarihinden itibaren uzaktan eğitim yapabileceklerini söyledi.

Okullar ile ilgili verilen karardan sonra öğretmenlerin dönem başı mesleki çalışmalarının yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

Milli eğitim bakanlığının önceden belirttiği takvimde öğretmen seminerleri 24 Ağustos - 28 Ağustos arası yapılacak fakat bügün verilen okulların 1 ay daha yüz yüze eğitime kapalı olacağı haberinden sonra bu kararın tekrar gözden geçirilmesi bekleniyor.

Bakanlıktan gelecek yazıya göre bu durum netlik kazanacak. Ancak öğretmenlerin dönem başı mesleki çalışmalarının belirtilen tarihte ( 24-28 Ağustos 2020) Nisan ve Haziran seminerlerinde olduğu gibi online olarak verileceği kuvvetle muhtemel.

ÖZEL HABER/MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@