banner476

Okul çeşmesinden şerbet akıyor

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Akkuzulu İlkokulunun öğrencileri, okulun bahçesine yapılan ikram çeşmesinden şerbet içerek serinliyor.

Eğitim 13.06.2015, 00:32 13.06.2015, 00:32
Okul çeşmesinden şerbet akıyor
 Çubuk ilçesindeki Akkuzulu İlkokulunun bahçesine yapılan ikram çeşmesinden su yerine şerbet akıyor.
Akkuzulu Mahallesi'ndeki okulun bahçesine yapılan ikram çeşmesinden günün en sıcak saatlerinde öğrencilere şerbet dağıtılıyor.

Mahalleli iki şehidin anısına "Şehitler Çeşmesi" adı verilen çeşmede günlük vişne aromalı şerbet ikram ediliyor. Çeşmede, Akkuzulu iki şehide ait fotoğraf ve bilgiler yer alıyor.

Çeşmeyi inceleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Osmanlı'da var olan bir geleneğin mahalle okulunda yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Okul müdürünü ve öğretmenleri kutlayan Şahin, Çubuk'un vişnesinin meşhur olduğunu belirterek, "Okulumuza bir kütüphane kazandıran müdürümüz bu sefer de bir çeşme yaptırdı. Şehitler Çeşmesi'nin burada olmasının tabii bir anlamı da var. Akkuzulu Mahallemizde bizim iki şehidimiz var. Burada bir şehitler çeşmesinin yapılmasında emeği geçenlere ben çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Okul müdürü Ali Ağırkaya ise "Dışarıdan herhangi bir işçilik hizmeti almadan tamamen okulumuzun personeliyle yaptığımız bir hayrat oldu. İsim verirken mahallemizdeki iki şehidimizi de hatırlamamak ayıp olacaktı ve böylelikle iki şehidimiz adına Şehitler Çeşmesi'ni yaptık. Memleket için canını feda etmiş insanlara saygıyı göstermiş olduk" dedi.

Öğrenciler ve mahalle sakinleri ise çeşmeden vişne aromalı şerbet akmasından memnun olduklarını dile getirdi.
Yorumlar (2)
Gamze Temiz 5 yıl önce
harika bir fikir hem öğrenciler manevi duyguları yaşayacak hemde şehitler çeşmesinden meyve sularıı içecekler en güzel eğitim yöntemi yaşayarak öğrenme...
keşke ben ilkokuldayken bu tür bir çalışma olsaydı ilkokulda hayallere dalardım çocukken ve çeşmelerden meyve suyu akardı hayallerimde... öğretmenimlede paylaşmıştım hayaliimi bana tebessüm etti ve bir anda saçmalama kızım kafanı daha faydalı işlere yor demişti. kafamı faydalı işlere yordum hayallerim olmayınca robottan tek farkı nefes almak olan bir insan oldum şimdi anlıorum ki temelde almam gereken temel eğitim yerine kitapların dışına çıkartılmamışım bir idareci çıkıpta yenilik yapmaya korkar olmuş kızımın okulunda bu tür bir çeşmenin tüm parasını ben vereyim yeterki yaptırın desem binbir teferruatı karşıma çıkartırlar... bu tür bir eseri yapılmasını sağlayan okul müdürünün ellerinden öpüyor o okuldaki öğrencilerin kesinlikle çok şanslı olduğunu söylemek istiyorum.
Vatandas 5 yıl önce
Ali HOCA akli makine gibi calisan okulda oldugu surece tum zamanini fazlasiyla okula harcayan insan bana gore akkuzuluya hatta cubuk ilcesine bir kac beden buyuk gelen insan emeklerin icin binlerce kez tesekkur ediyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@