banner476

Okul Tatili Uzayacak mı? Toplantı Başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kurul toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyecek.

Eğitim 25.03.2020, 14:55
Okul Tatili Uzayacak mı? Toplantı Başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Sağlık Bakanlığının Bilkent Yerleşkesi'nde saat 13.30'da başlayan toplantıda, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu değerlendiriliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği kurulun bugünkü toplantısına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün kabine üyeleriyle yaptığı telekonferans görüşmesi kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, uzaktan eğitim sürecine ilişkin son kararın Bilim Kurulu tarafından verilmesi gerektiğini iletmişti.

Erdoğan, "Bilim Kurulu'nun bu konudaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama eğer Bilim Kurulu 'Uzatılmasında fayda var.' diyorsa ona uyalım ama 'Bir hafta yeter.' diyorsa ona uyalım. Çünkü işin ehli onlar. Dolayısıyla onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte fayda var." ifadelerini kullanmıştı.

Koca ile Selçuk, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından saat 19.15'te sağlık ve eğitim alanındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunacak.

AA

Yorumlar (1)
İnsan 7 ay önce
Asya, Avrupa, Afrika, Amerika'da birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Nüfusu 1.400.000'e yaklaşan Hindistan'da 21 günlük yasak var. Çıkacak olumsuz karar salgının yayılmasına neden olacaktır. Mayıs ayına kadar durum netleşmez. İnsanları çok yormamak gerek. Panik oluşmasın diye peyderpey açıklanırsa bilemem.
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet, cihanda bir nefes sıhhat gibi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@