banner476

Okul tatili uzuyor mu ?Bakan Selçuk ve Bakan Koca Bilim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapacaklar

Korona virüs salgını sebebiyle okullarda bu hafta uzaktan eğitim yapıldı. Merak edilen soru okulların tatil süresinin uzayıp uzamayacağı sorusuydu. Bu sorunun cevabı bugün bilim kurulu toplantısı sonrasında Milli eğitim bakanı Ziya SELÇUK ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapacağı ortak açıklamada cevap bulacak.

Eğitim 25.03.2020, 09:44 25.03.2020, 10:44
Okul tatili uzuyor mu ?Bakan Selçuk ve Bakan Koca Bilim kurulu toplantısı sonrası açıklama yapacaklar

Milyonlarca öğrenci ve veli uzaktan eğitim haftasında sona yaklaşırken bugün bilim kurulu toplantısı sonrasında okulları tatil süresi uzayacak mı ? uzaktan eğitime devam edilecek mi sorularına yanıt için bugün ki bilim kurulu toplantısı sonrası milli eğitim bakanı ve sağlık bakanının yapacağı ortak açıklamayı bekliyor.

Bilim kurulu üyeleri ve bir çok eğtimci tarafından okulların tatil süresinin uzatılacağı tahmin ediliyor.Zaten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinde Bilim Kurulu ile görüşüp okulların tatilinin uzatılmasını istediklerini söyledi. Erdoğan da “Bilim Kurulu, ‘Uzatılmasında fayda var’ diyorsa uzatılsın” dedi. Cumhurbaşkanı kararı Bilim Kurulu’na bırakmıştı.Yine okulların tatil konusunda net ve resmi açıklaması bilim kurulu üyelerinin saat 13.30'da yapacağı toplantı sonrasında yapılacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@