Okullar ne zaman açılıyor? Korona virüsü tatili uzatılıyor mu ?

Okullar ne zaman açılıyor korona virüsü tatili uzatılıyor mu ?

Eğitim 16.03.2020, 19:41 16.03.2020, 21:14
Okullar ne zaman açılıyor? Korona virüsü tatili uzatılıyor mu ?

- İlk ve orta okullar ile liselerin, 16 Mart itibarıyla iki hafta tatil edilmesine, öğrencilerin 23 Mart'tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam etmesine karar verildi.

- Üniversiteler, 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil kararı alındı. - Spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildi.

- Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne gerek duyulacak. - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı programları bir süre askıya alındı.

- Bakanlıklar ve kamu kurumları kendi tedbirlerini açıkladı Cumhurbaşkanlığındaki toplantıdan sonra Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları da aldıkları tedbirleri açıklayarak uygulamaya koydu. Kurumlarca alınan bazı kararlar şunlar:

- Cumhurbaşkanlığınca genelge yayınlandı. Koronavirüs nedeniyle kamu görevlilerine yurt dışı yasağı getirildi. - Üniversitelerdeki idari ve akademik personele tatil olmayacak. Koronavirüsün Türkiye'deki seyrine göre bu konu yeniden değerlendirilecek.

- Üniversitelerde 16 Mart'ta başlayacak tatil süresince online ve uzaktan eğitimle ders yapılmayacak.

- Üniversitelerdeki tatil süresince konferans, panel, sergi, toplantı, çalıştay, kongre gibi etkinlikler de düzenlenmeyecek

- Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz olarak sunduğu uzaktan öğrenme sistemiyle dünyada ilk kez ulusal ölçekte özel olarak hazırlanan televizyon, internet ders programlarıyla model ülke olmaya hazır.

- Eğitim Bilişim Ağı kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi verilip sağlanacak.

- Haftalık ders programları yapılandırılarak, EBA ile internet üzerinden, TRT ile televizyondan gerekli telafi eğitim desteği sunulacak.

- Öğrencilerin sınavları dahil hiçbir şekilde mağdur olmamaları için gereken her türlü senaryo belirnelip hazırlandı.

- Bakanlığa bağlı tüm ana sınıf ve kreşlerin de koronavirüs önlemleri kapsamında tatil edildi.

(EBA Akademik Destek) Sadece 11 ve 12. sınıflar dahil değil, diğer sınıfların tamamı buradan eğitim görebilecekler.

- Öğretmenler ara tatilde okullarda bulunmayacak. 

Yorumlar (7)
Nisa 4 ay önce
Virüs soguklarla beraber artmakta. 1hafta daha acil uzatiltılmalı
SİZENE 4 ay önce
Bencede Nisa
Ferda 4 ay önce
Virüs öğrencilerin umurunda değil. Ben corono oldum deyip dalga geçerek bir sise kolonyayi yerlere ayaklarına birbirlerine heryere sıktılar ve birgunde bitirdiler. Hiçbiri korkmuyor. Kesinlikle uzatılmalı.
Mehmet 4 ay önce
Ya, bence okul tatili uzamadı gerekiyor. Neden diye sorarsanız hava daha çok soğuk olduğu için. Bu kendi görüşümdür. Bence 2 ay daha tatil olmalı. Saygılarımla...
Mustafa 4 ay önce
2 hafta uzatılmalı cünkü vaka sayısı cogalıyor
Dilek Çalışkan 4 ay önce
Dilek Çalışkan
Ozlem 4 ay önce
Okullar tatil olmayınca insanın içinde bir sıkıntı var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@