banner476

Okullar yüz yüze eğitime başlıyor

Uzaktan eğitimin devam ettiği şu günlerde okulların açılış tarihi ile yüz yüze eğitimin detayları gündemdeki yerini koruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Yeni dönemde eğitim-öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim-öğretime açıyoruz" ifadelerini kullandı.

Eğitim 08.09.2020, 08:50
Okullar yüz yüze eğitime başlıyor

Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan Kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda en önemli başlığın pandemi olduğunu belirtti.

“OKULLARIMIZI AÇIYORUZ”

Uzaktan eğitimin devam ettiği şu günlerde okulların açılış tarihi ile yüz yüze eğitimin detaylarına değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

*Yeni dönemde eğitim-öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz.

*Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim-öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir.

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz hafta açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “1. sınıfların alışması açısından 2+5 şeklinde sayıyı azaltarak yani 2 gün devam 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama gündeme gelebilir. 2. sınıfların olup olmayacağı konusu önümüzdeki hafta salgının seyriyle netleşmiş olur, 8 ve 12'lerle ilgili ne zaman başlayacağı veya başlayıp başlamaması konusu haftaya gündeme alınacak” ifadelerini kullanmıştı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışmaları devam ediyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların uzaktan eğitime 18 Eylül tarihine kadar devam edeceğini açıklamıştı. 21 Eylül 2020 tarihinde ise yüz yüze eğitime başlanacağı ifade edilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@