Okullarda bazı dersler internet üzerinden online yapılabilir

Okullarda bazı dersler internet üzerinden online yapılabilir

Okulların 31 Ağustos tarihinde açılma durumu ile ilgili konuşan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan,Okullarda bazı dersler internet üzerinden online yapılabileceğini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge ile okulların 31 Ağustos tarihinde açılacağını açıklamasından sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Okullardaki yoğunluğa deyinen Ceylan,Okullarda bazı dersler internet üzerinden online yapılabilir önerisinde bulundu.

BAZI DERSLER ONLİNE YAPILABİLİR

Prof. Dr. Ceyhan, "Bir kısım derslerin internet üzerinden bir kısım derslerin okulda yapılması sağlanabilir. Yoğunluk mutlaka azaltılmalı. Bir kısım dersler online, dolayısıyla okulun yarı süresi boşaltılırsa geri kalan yarı süresi de ikiye bölünerek 40 kişilik sınıflarda 20'şer 20'şer gibi o mesafenin mümkün olduğu kadar sağlanmasına çalışmak lazım. Hatta yarım yarım değil de 3'te 1'i okulda yapılacak şekilde yaparsanız; çünkü tamamen online ders için eğitimcilerin fikirlerini takip ediyorum, çok olumlu bakmıyorlar. En azından okula gitme alışkanlığı devam etsin, diye 3'te 1'i yaparsanız kalanı 3'e bölersiniz 45 kişilik sınıfı 15 kişi olarak bir araya getirebilirsiniz. Eğer bu şekilde bir tedbir almadan açarsanız 'sosyal mesafe sağlanamayacak' demektir, maskeyi çocuklar da düzgün takamazsa 'oradan bulaş olacak' demektir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.