banner476

Özel Okul Teşviğinde KDV Alınmayacak

DERSHANELERİN dönüşüm sürecinde bu yıl ilk kez verilecek olan, özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere yönelik teşvikler KDV'den muaf tutulacak.

Eğitim 27.12.2014, 08:55 27.12.2014, 08:57
Özel Okul Teşviğinde KDV Alınmayacak
 Dershanelerin özel okula dönüşümlerini ve öğrencilerin bu okullarda öğrenim görmesini teşvik etmek amacıyla başlatılan desteklerin ödenmesine geçen kasım ayında başlandı. Öğrenci başına 3 bin 500 TL'ye varan teşviklerin ilk taksidi olan yüzde 35'lik kısmı, öğrenciler adına özel okullara gönderildi.
'BİN TL'Yİ GEÇMEYEN' KRİTERİ

Ancak teşvik ödemelerinden sorumlu olan Milli Eğitim İl Müdürlükleri, MEB söz konusu ödemelerden KDV kesintisi yapılıp yapılmayacağını sordu. Konuya ilişkin verilen yanıtta, Maliye Bakanlığı'nın genel hükümlerine göre her türlü ödemeden harç ve damga vergisinin kesileceği, ancak bin TL'yi geçmeyen ödemelerin KDV'ye tabi olmayacağı belirtildi. Bu kapsamda taksitler halinde ödenen özel okul teşvikleri KDV kapsamının dışında kalmış oldu.

 Akşam
Yorumlar (1)
gözlemci 6 yıl önce
neredenerede gerçek gelirini gizleyen zengin varsa teşviği ona verdiler. bizim gibi bordro mahkmahkumları avcunu yaladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@