Riskli Okullarda Rehberlik Kadrosu Doldurulsun

Diyarbakır Eğitim Bir Sen şubesi olarak; Diyarbakır'da özellikle orta ve lise okullarımız çevresel şiddet ve yabancı madde kullanımı yönünde risk altında bulunmaktadır. Diyarbakır merkez olmak üzere çevresel risk altında olan okullarda rehberlik kadroları boş ya da bir rehberlik personeli vardır. Çevresel risk altında olan Diyarbakır okullarında 2014 ağustos atamasında rehberlik kadroları doldurulacak şekilde atama yapılmasını talep ediyoruz. Çevresel risk tedbirleri için Milli Eğitim Bakanlığı çevresel riski yüksel olan okullarda sosyolog kadrolarında istihdam etmelidir.

Eğitim 05.08.2014, 13:14 05.08.2014, 13:15
Riskli Okullarda Rehberlik Kadrosu Doldurulsun
 Diyarbakır Eğitim Bir Sen şube başkanı Yunus MEMİŞ; Özellikle ergenlik döneminde olan çocuklarımızı korumak bütün toplumun görevidir. Okullarda yabancı madde kullanımını önlenmesi için belirtilerin ciddiyetinin değerlendirilmesi, başka ruhsal sorunlarla ayırıcı tanının yapılması, çözüm önerileri geliştirilmesinde en öncelikli görev rehberlik personeline düşmektedir. Diyarbakır'da çevresel risk altında olan okullar da rehberlik kadrolarını derhal doldurulması gerekmektedir. Çevresel riskleri önlemek veya azaltmak için ayrıca okullarda sosyolog kadroları da bulunmalıdır.
Yorumlar (1)
nur 6 yıl önce
biz toplum olarak iş işten geçtikten sonra tedbir almayı sevdiğimiz için,bu çocuklarda kaybedildikten sonra, vay biz ne yapmışız geç kalmışız diyecekler ama iş işten geçmiş olacak..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@