banner476

Son sınıf öğrencilerine müjde

Örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden; ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

Eğitim 06.07.2017, 14:49
Son sınıf öğrencilerine müjde

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere, derslerinde başarılı olmalarına rağmen özürlü-özürsüz toplam devamsızlık süresini aşan; ancak yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumunda olan son sınıf öğrencileri ile velilerden gelen talep üzerine bu öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.

Bakan Yılmaz’ın onayıyla illere gönderilen yazıya göre, tüm örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden; ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrencilerin durumu devamlı öğrenciler gibi değerlendirilecek.

Yorumlar (2)
rıdvan 3 yıl önce
garip bir sistem.meb zahmet etmiş kalan yok zaten
Şaka gibi 3 yıl önce
Eğitimin çivisini çıkardılar.okula kaydedin 4 sene beklemeyede gerek yok.bir yıl sonra verin diplomaları olsun bitsin.Zaten kimsenin bişi öğrendiği yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@