banner476

Talep Olmadan Yapılan İmam Hatip Okulları İsraftır

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ: ''Talep Olmadan Yapılan İmam Hatip Okulları İsraftır''

Eğitim 01.10.2017, 10:59
Talep Olmadan Yapılan İmam Hatip Okulları İsraftır

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

‘TEOG’DA HALKIN FİKRİ ALINSAYDI DAHA İYİ OLURDU’
- TEOG’un halka sorulmadan apar topar kaldırılması, bu yılki sınavlara hazırlanan kimi öğrenci ve velilerin tepkisini çekti. Sadece bir milletvekili değil, aynı zamanda bir veli olarak durumu nasıl görüyorsunuz?
Bu dönemki sınavlar yapıldıktan sonra, kamuoyuyla paylaşılıp sonra gündeme getirilseydi daha iyi olurdu. Cumhurbaşkanı’mız bir konu ile ilgili ani karar vermez, bakanlarıyla uzun süre istişare eder. Bu konunun anketlerini yaptırır, uzmanlara, danışmanlarına sorar, sonra karar verir. Bunda da öyle olduğunu tahmin ediyorum. Bilmiyorum ama tahmin ediyorum. Sadece sizin de dediğiniz gibi kamuoyunda sesli olarak tartışılması eksik bırakılmış olabilir. Kamuoyuyla da tartışmakta fayda vardı. Dershanelerde bunu yaptık ve faydasını gördük.

‘TALEP OLMADAN İMAM HATİP AÇILMASI İSRAFTIR’
- İmam hatipler tartışmasına ne diyorsunuz? Düz liselerin kaldırılıp yerine çok sayıda imam hatip açılmasına tepki gösteren veliler var.
Geçmişte katsayı adaletsizliği nedeniyle imam hatiplerin önünü kesmek yanlıştı. O durumdan endüstri meslek liseleri de nasibini aldı, Türkiye sanayisi zarar gördü. Şimdi de aynı şekilde talep olmadan imam hatip açılmasını doğru bulmuyorum. Milli servete israf olarak görüyorum. Ayrıca bu imam hatiplerin mehabetine de zarar verir diye düşünüyorum. Nerede, ne lazımsa onu açmak lazım. Arz-talep dengesini gözeterek yapmak gerekiyor.

İnternethaber.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@