banner476

TEOG sınav sonucu bugün açıklanacak mı? MEB'den öğren

Binlerce 8.sınıf öğrencisinin girdiği 2016 TEOG sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Sınav sonucu merakla beklenirken TEOG sınav sonucunun bugün açıklanacağı gündeme geldi. Peki TEOG sınav sonucu gerçekten ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar

Eğitim 09.12.2016, 10:55
TEOG sınav sonucu bugün açıklanacak mı? MEB'den öğren

TEOG sınav sonucunu sorgulama sayfası! 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında yapılan TEOG sınav sonucu henüz açıklanmadı. Peki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1.dönem sınav sonucu ne zaman açıklanır?  MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından düzenlenen TEOG sınav sonuç ekranı ve tüm detayları haberimizde.

TEOG SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir liseye girmek için sınava giren öğrenciler 23,24 Kasım’da TEOG sınavına giriş yaptı. Sabırsızlıkla beklenen TEOG sınav sonucuyla ilgili  MEB'den son dakika açıklaması geldi. Çeşitli haber sitelerinde çıkan TEOG 2016 sınav sonuçları bu hafta açıklanacak haberlerinin asılsız olduğu ifade edildi. TEOG sınav sonucu açıklanır açıklanmaz MEB'in kendi sitesinde yayınlanacak. TEOG sınavının ne zaman açıklanacağı ile ilgili ise hiç bir bilgi verilmedi. 1.dönem TEOG sınav sonucunun 15 tatil öncesine kadar açıklanması bekleniyor.

TEOG SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2016 TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@