banner476

Teröristler Diyarbakır’da okul yaktı!

Diyarbakır'da maskeli bir grup terörist tarafından bir okul molotof kokteylleri atılarak, ateşe verildi.

Eğitim 16.01.2016, 23:16
Teröristler Diyarbakır’da okul yaktı!
 Edinilen bilgilere göre, olay, merkez Bağlar ilçesi Yunus Emre Mahallesi'nde 1007'nci Sokak'ta meydana geldi. Burada bulunan Nuri Zekiye Has Ortaokulu'na saat 19.30 sıralarında giren yüzleri maskeli bir grup terörist, molotofkokteylleri atarak, binayı ateşe verdikten sonra kaçtı. Binanın alev alması üzerine çevrede bulunan vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi. İtfaiye de polisi arayarak, bölgeye girebilmeleri için güvenlik önlemi alınmasını istedi. Bunun üzerine bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Güvenliğin alınması üzerine okula gelen itfaiye ekipleri, yangını binanın tamamını sarmadan söndürdü.
Ardından polis ekipleri olay yeri incelemesinde bulunurken, kaçan teröristlerin yakalanması için çok yönlü çalışma başlatıldı.

Öte yandan, olay yerinde bulunan bazı polisler gazetecilere görüntü almaları için yardımcı olurken, bir polis ise görüntü almak isteyen gazetecileri engellemeye çalıştı.
Yorumlar (1)
tabletli teröristler 5 yıl önce
güneydoğuda yakılan okulların çoğunun her sınıfında tanesi 16.000 tl olan akıllı tahtalar mevcut. yazık değil mi bizim vergilerle yapılan bunca emeğin yakılmasına göz yumulmasına. Bir de buralardaki öğrencilere tablet verildiğini düşünün. teröristler bu tabletlere el koymadan durur mu.bir de pkk lıların bu tabletleri rootladığını düşünün. Yüklenen navigasyon harita ve programlarıyla artık Türkiye için bir el yapımı bomba haritası bile yapabilir ler. GPS li tabletleri olan teröristlerimiz olur. O yüzden ben kesinlikle güneydoğuda olaylar bitmeden buradaki okullara akıllı tahta ve tablet kurulumu yapılmamasını vatanını milletini seven devlet yöneticilerinden bekliyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@