banner476

Tıp fakültesi Son sınıftaki öğrencilere görev verilecek iddiası

Koronavirüse karşı alınan tedbirlere bir yenisi eklendi. Kovid-19 pandemisi nedeniyle yükseköğretim kurumlarında dünden itibaren eğitime üç hafta ara verilirken, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) 13 Mart'taki toplantısında, koronavirüse karşı intörnleri de devreye sokacak bir karar aldığı öğrenildi.

Eğitim 17.03.2020, 09:13
Tıp fakültesi Son sınıftaki öğrencilere görev verilecek iddiası

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre: Karara göre tıp fakültesindeki intörnler (son sınıf öğrencileri) gerektiğinde, gönüllü olarak talep etmeleri ve üniversitece uygun görülmesi halinde sağlık hizmet sunumunda görev alabilecek. İntörnler ise karara tepki gösterdi.

Sosyal medyada "İntörnler de öğrencidir" etiketi ile paylaşım yapan tıp fakültesi öğrencileri, "Biz ucuz iş gücü değiliz", "Şimdinin değil, geleceğin doktorlarıyız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Yorum 4 ay önce
Sevgili intörn kardeşleri bu ülke insanijin size şimdi daha cokihtiyaci var.
Ziynet Durna 4 ay önce
Turkiyede sadece 5 üniversite intörnleri geri çağırıp kendi yüklerini hafifletiyor bu çocukların başına birşey geldiğinde sorumluluk kimin olacak keyfi ve çifte standartlı bir uygulama bende bir intörn annesiyim diğer gelmeyen intornlerle aynı zamanda mezunu olacak bizim çocuklarımız hoş mezun olurlarsa bu durumda

Gelişmelerden Haberdar Olun

@